У Москві вимагають, щоб українська армія відступила по всій лінії фронту

ДУМКА 31, Жовтень 2019, 16:31 1501
У Москві вимагають, щоб українська армія відступила по всій лінії фронту

У Москві радіють першим крокам із розведення сил і засобів на Донбасі. Проте вважають, що вони є маленькими, натомість, слід домогтися розведення військ по всій лінії зіткнення.

Про це на спільній з генеральним секретарем ОБСЄ Томасом Гремінгером пресконференції заявив глава російського МЗС Сергій Лавров, інформує низка росЗМІ.

“Це лише три невеликих пункти, а ми хочемо домогтися розведення сил і засобів по всій лінії зіткнення і, звичайно ж, припинити порушення режиму припинення вогню”, – заявив він.

Окрім того, Лавров нагадав: домовленість про розведення війсь у Станиці Луганській, Петрівському та Золотому була досягнута ще понад 3 роки тому на саміті “нормандської четвірки”.

“З того часу всі ці роки за “режиму Порошенка” створювалося враження, що він хоче не розводити сили і засоби, а прагне лише “розводити” світову спільноту. Він всіляко вигадував вправні причини, які відсували початок найперших кроків з розведення сил і засобів. З приходом президента Зеленського ситуація дійсно змінилася”, – додав Лавров.

Глава російського МЗС також уточнив, що у Золотому все ще залишаються “ультрарадикали”. Водночас, він висловив сподівання: ” Зеленський, як верховний головнокомандувач, забезпечить виконання своїх наказів”.

Нагадаємо, раніше заступник Постійного Представника України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Лосовський на форумі зі співробітництва в галузі безпеки ОБСЄ у Відні заявив, що командування ЗС РФ перекидає на тимчасово окуповані території Донбасу підрозділи спецпризначення і так звані “козацькі формування”.

“Через неконтрольовані Україною ділянки російсько-українського кордону здійснюється приховане переміщення на тимчасово окуповані території підрозділів спеціального призначення і так званих “козацьких формувань” для ротації і підсилення окупаційних військ”, – сказав він.

За словами дипломата, ці заходи командування ЗС РФ здійснює під прикриттям комплексної перевірки з’єднань та частин 1-го (Донецьк) і 2-го (Луганськ) армійських корпусів ЗС РФ, яка була розпочата 21 жовтня.