В Україну повернувся скандальний депутат, який пропонував передати Крим Росії

ДУМКА 27, Жовтень 2019, 18:50 1046
В Україну повернувся скандальний депутат, який пропонував передати Крим Росії

Колишній народний депутат Андрій Артеменко повернувся до України.

Повідомив про це ексдепутат Василь Горбаль на своїй сторінці у Facebook.

Горбаль опублікував спільне з Артеменком фото, зроблене на території Києво-Печерської лаври.

“Зустрів молитвеника нашого вашингтонського”, – написав він.

Нагадаємо, що В лютому 2017 (за тиждень до відставки Флінна) Андрій Артеменко через персонального адвоката Д. Трампа Майкла Коена та російсько-американського бізнес-партнера Фелікса Сатера передав раднику з національної безпеки новообраного президента США генералу Майклу Флінну пакет з пропозиціями щодо врегулювання українсько-російської кризи і відповідно зняття санкцій США з Росії.

План містив пропозицію «припинення військової агресії Росії проти України» та передбачав передачу Росії українського Криму в «довготривалу оренду» строком на 50 або 100 років. Також в цьому плані пропонувалось зняття санкцій з Росії. За його словами, цей план отримав схвалення Путіна.

21 лютого 2017 проти Артеменка Прокуратурою України було порушене кримінальне провадження за підозрою в державній зраді.

21 квітня 2017 року Генеральна прокуратура України ініціювала процедуру позбавлення громадянства Андрія Артеменка, який раніше нібито передав колишньому раднику президента Дональда Трампа Майклу Флінну план нормалізації відносин між Україною і Росією.

У зв’язку з публікацією так званого «плану Артеменка» у ЗМІ поширилася інформація про наявність у депутата канадського громандянства. Сам Артеменко підтвердив що він має «громадянство не тільки Канади», однак у березні він заявив, що його канадський паспорт було анульовано 2014 року, проте громадянство Канади залишається чинним.

29 квітня 2017 року Президент України Петро Порошенко підписав указ про припинення громадянства України Андрія Артеменка.