В Україну прилітав “бухгалтер” Януковича

ДУМКА 10, Вересень 2019, 18:08 345
В Україну прилітав “бухгалтер” Януковича

В кінці серпня в Україну на кілька днів прилітав автор схем сімейства Януковичів, екс-міністр фінансів Юрій Колобов.

Як повідомляє ЛБ з посиланням на свої джерела, 28 серпня Колобов прилетів в аеропорт «Бориспіль» з Австрії. Вже 30 серпня він з Борисполя він вилетів до Парижа. У Держприкордонслужбі журналістам повідомили, що не можуть надати інформацію з приводу цього візиту, посилаючись на захист персональних даних.

Колобов був близьким другом старшого сина Януковича і правою рукою Арбузова, завдяки їм спочатку банківський топ-менеджер зайняв не останню посаду в Нацбанку, потім і міністерське крісло.

У серпні 2014 року Інтерпол за запитом України оголосив в розшук 27 екс-чиновників Януковича, серед яких був і Юрій Колобов, який втік до Іспанії. Проти нього в Україні завели справи за розтрату державних коштів в особливо великих розмірах при будівництві спеціальних ліній зв’язків державної компанії «Телеком».

СБУ відкрила кримінальне провадження щодо Колобова і інших колишніх членів уряду Миколи Азарова за підозрою в розтраті держбюджету в зв’язку з випуском облігацій зовнішньої держпозики на суму $ 3 млрд і продажу їх Росії.

У 2015 суд заочно заарештував Колобова, проте Іспанія його видавати відмовилася і навіть надала дозвіл на проживання. У 2018 році суд за клопотанням прокуратури закрив всі справи проти екс-міністра з-за закінчення терміну давності. Сам він заявляв, що все одно в Україну повертатися не планує.