Військовий експерт розповів, чому скасування ракетного договору вигідне для України

ДУМКА 13, Лютий 2019, 04:03 173
Військовий експерт розповів, чому скасування ракетного договору вигідне для України

Якщо договір про обмеження ракет середньої і малої дальності (ДРСМД) буде остаточно скасовано, то це може позитивно позначитися для України, оскільки розв’яже руки Україні для розробки і виготовлення ракетної зброї.

Таку думку висловив заступник директора Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Михайло Самусь, передає “Думка“.

Він зазначив, що припинення існування даного Договору є позитивним для України. Країна отримає можливість виробляти ракетну зброю без обмежень, оскільки вони будуть зняті зі скасуванням договору. У ЗСУ почне поставлятися нове ракетне озброєння для стримування російських агресорів.

Самусь нагадав, що у 80-х роках минуло століття РФ намагалася спровокувати “ракетну кризу” на території Європи, щоб розвалити Північноатлантичний альянс (НАТО), тому зараз Україна може запропонувати Вашингтону розширити ракетний потенціал за рахунок її територій.

Він зазначив, що в країнах НАТО розмістити ракети зараз не можна, оскільки це може використати РФ для реалізації гібридних технологій в плані пропаганди. Україна перебуває в стані збройного конфлікту з РФ, і поставки ракет можуть дати додаткові важелі для стабілізації ситуації в регіоні. У той самий час США отримають зайві переваги для стримування розколу в Європі і додатковий інструмент для стримування РФ.

Самусь зазначив, що для вирішення такого питання в Україні необхідно провести ряд комплексних заходів, в першу чергу цим повинна зайнятися РНБО і неурядові організації. Всі рішення повинні прийматися спільно з міжнародними партнерами.

Експерт додав, що зараз для України найважливішим є питання оборони повітряного простору і ситуація на морі. Україна може самостійно займатися ракетними комплексами, які допоможуть захистити країну від російської агресії, однак це займе багато часу, тому це питання слід вирішувати з союзниками.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що представник ФРН в ООН Крістов Хойсген жорстко розкритикував виступ російської сторони, заявивши, що після такої промови можна подумати, що це Україна напала на Росію і анексувала її території, а не навпаки.