Янукович-2?: у “Слузі народу” заявили, що Зеленському потрібно дати більше влади

ДУМКА 17, Лютий 2020, 01:46 539
Янукович-2?: у “Слузі народу” заявили, що Зеленському потрібно дати більше влади

Система в Україні дещо «розрівноважена», зазначив Арахамія.

Лідер фракції «Слуга народу« Давид Арахамія припустив повернення конституційного ладу України до президентсько-парламентської республіки.

Про це він заявив в ексклюзивному інтерв’ю «Прямому».

«Дуже багато, до речі, людей в парламенті кажуть про те, що, можливо, нам треба переходити до президентсько-парламентської, а не парламентсько-президентської (форми правління – ред.) Чому вони так думають? Тому що вони бачать, як процеси всередині парламенту робляться, і розуміють, що з такою конфігурацією дуже важко приймати ефективні рішення. А ми ж бачимо, в якому стані взагалі країна знаходиться», – заявив нардеп.

За словами лідера монобільшості, «тут треба ефективність. І завжди ефективність тоді, коли хтось умовно одноосібно приймає рішення, набагато вища, ніж колегіально консенсус знайти. І завжди не win-win виходить в кінці, а lose-lose – знаєте, всі програли, але це компромісне рішення.

І от ми таких дуже багато рішень бачимо і приймаємо в парламенті, навіть маючи монобільшість.

Тому що навіть в монобільшості є теж групи, і хтось так думає, хтось так думає. І врешті-решт ми приймаємо якісь рішення, а вони не ті рішення, які можна було прийняти, просто виходячи з базових умов і маючи якусь мету».

На його думку, система в Україні дещо «розрівноважена», що заважає нашій державі рухатися вперед зі швидкістю, необхідною для того, щоб наздогнати передові країни Європи та Азії.

«Ну ми ж не можемо це зробити. Це в Конституції записано, що ми парламентсько-президентська республіка. Правильно? Але багато людей, я вам чесно скажу, не в нашій навіть фракції, а з інших фракцій – я чую, вони кажуть, що дійсно наш парламентаризм не є справжній парламентаризм.

Тобто у нас розрівноважена трошки система, і вона нам заважає рухатися з тією швидкістю, з якою треба. Бо для того, щоб наздогнати європейські передові країни чи азіатські країни, нам треба рухатися вдвічі-втричі швидше, ніж вони. А ми не можемо з нашою системою прийняття рішень», – пояснив Арахамія.