Зеленський під час зустрічі кораблів в Очакові пообіцяв відродити українське суднобудування

ДУМКА 21, Листопад 2019, 02:13 392
Зеленський під час зустрічі кораблів в Очакові пообіцяв відродити українське суднобудування

Президент України Володимир Зеленський переконаний, що Україна повинна сама будувати військові кораблі, а не тільки замовляти їх за кордоном.

На брифінгу в середу вночі в Очакові після огляду повернутих РФ трьох військових кораблів, відповідаючи на запитання журналістів, президент зазначив, що контракт між урядами України та Франції про виготовлення та технічної підтримки партії патрульних кораблів важливий для України, але необхідно підтримувати в першу чергу вітчизняне виробництво.

“Чесно скажу, що цей контракт готувався ще до мого президентства. Я сьогодні підтримую цей контракт. У будь-якому разі, для нас важливіше своє виробництво, підтримувати Миколаїв і область, щоб професіонали, які виїхали, бо тут нічого не будувалося багато років, повернулися додому”, – сказав він.

Зеленський зазначив, що є стратегія, яку йому представляв командувач ВМС України Ігор Воронченко.

“Ми плануємо будувати корвети. Є план, але ви ж знаєте, що будь-який план повинен підтримуватися реальними термінами і бюджетом”, – зазначив він.

У свою чергу адмірал Воронченко нагадав, що до 2028 року планується побудувати чотири корабля типу “корвет”.

Як повідомлялося, затверджена урядом України в листопаді 2017 року нова редакція держпрограми “Корвет”, прийнятої в 2011 році та замороженої в новій ситуації в країні в 2014 році, передбачає будівництво до 2028 року для ВМСУ 4 кораблів типу “корвет”, здача головного корабля замовнику намічена на 2022 рік.