Зеленський і Кучма почали здавати Україну Кремлю

ДУМКА 18, Липень 2019, 13:18 5222
Зеленський і Кучма почали здавати Україну Кремлю

Дарка Чепак, прес – секретар Леоніда Кучми, який нині очолює делегацію на переговорах в рамках Тристоронньої контактної групи (Україна, ОБСЄ і РФ) в Мінську, опублікувала ввечері 17 липня на своїй сторінці в Фейсбук текст досягнутої в цей день угоди.

Третій пункт його, наведений нижче, не може не викликати обурення, так як Україна:

– зобов’язується забезпечити повний та безпечний доступ СММ ОБСЄ по всій території України згідно її мандату для моніторингу та верифікації, що проводяться нею, в тому числі з застосуванням її технічних засобів.

Нагадаю, Москва в 2015 р. і кілька раз пізніше намагалася продавити в Мінську пункт, що дозволяє групам ОБСЄ проводити моніторинг не тільки в Донецькій і Луганській областях, а й по всій Україні.

Порошенко і призначена ним група переговірників його категорично відкидали, оскільки не секрет, що до складу груп ОБСЄ входили і агенти Кремля. Прийняття такої умови на практиці означає дозвіл противнику вести на законних підставах розвідку по всій території України під виглядом груп ОБСЄ або використовуючи підкуп їх членів. Незважаючи на вкрай складну ситуацію 2015 р., ця пропозиція ніколи не була прийнята українською делегацією, і натрапивши на її опір Москва відступила.

На практиці прийняття цієї умови означає, що групи місії парє, наприклад, можуть “моніторити” Яворівський полігон у Львівській області, знаходить в тисячі км від лінії фронту, що виглядає, м’яко кажучи, нелогічно. Єдине пояснення цьому-бажання Москви вести легально військову розвідку в Україні і отримати доступ на її армійські об’єкти. Тепер, коли делегація РФ повернулася в ПАРЄ, а Кучма ганебно погодився прийняти цей пункт, військова розвідка РФ отримала майже повну свободу рук для роботи в Україні. Найближчим часом можна очікувати появи таких місій ОБСЄ біля армійських складів, що цікавлять Москву, і цілком законного запуску безпілотників над ними.

Так як Кучму в Мінськ повернув Зеленський, то логічні два варіанти: референдум з приводу договору, підписаного 17 липня Кучмою, або дострокові президентські вибори. Зрозуміло, якщо Зеленський особисто не відіграє ситуацію назад, сказавши, наприклад, що Кучма пожартував.