Австрійський мер кидає виклик Відню та наказує демонтувати намети мігрантів

nick 15, Листопад 2022, 17:06 223
Австрійський мер кидає виклик Відню та наказує демонтувати намети мігрантів

Мер невеликого австрійського села кинув виклик федеральному уряду та наказав демонтувати намети, в яких проживають мігранти, через протистояння через зростання кількості шукачів притулку в центральноєвропейській країні.

Після багатотижневого конфлікту мер Санкт-Георгена Фердинанд Айгнер демонтував більше десятка наметів, встановлених у його селі минулого місяця.

Робітники почали зносити 17 білих наметів у понеділок після того, як мер вирішив, що вони небезпечні, «нелюдські» і не переживуть наступного шторму.

«Це дуже ясно, цей метод простого встановлення наметів – я все ще переконаний, що це найдурніше рішення – встановлення цих наметів у муніципалітетах, які вже роблять достатньо, я цього не дозволю», – сказав Айгнер.

Австрійський мер кидає виклик Відню та наказує демонтувати намети мігрантів

Він стверджував, що деякі жителі відчувають загрозу через присутність шукачів притулку, багато з яких молоді чоловіки.

Австрійський уряд неодноразово критикував опір села розміщенню шукачів притулку в наметах, заявляючи, що більшість австрійських регіонів, включаючи землю Верхня Австрія, де базується Санкт-Георген, не виконали своїх необхідних квот щодо прийому шукачів притулку.

По всій Європі кількість людей, які звертаються за міжнародним захистом, досягла небачених рекордів з тих пір, як понад мільйон людей шукали притулку на континенті сім років тому. Це створило навантаження на національні системи надання притулку, особливо коли йдеться про житло.

У Німеччині офіційні особи в Берліні перетворили колишній аеропорт на тимчасовий притулок для біженців для 3600 мігрантів, оскільки звичайні притулки стали переповненими.

В Австрії навіть агентство ООН у справах біженців долучилося, закликаючи федеральний уряд і Санкт-Георген знайти компроміс, щоб мігранти не залишилися бездомними під час зимових холодів.

«Незважаючи на всі виклики, з якими зараз стикається Австрія через велику кількість заявок на надання притулку, для Австрії було б поступкою провалу, якби люди, багатьом з яких довелося тікати від війни та терору, опинились на вулицях», — сказав він. Крістоф Пінтер, голова УВКБ ООН в Австрії.

Раніше ми повідомляли, що канцлер Австрії використовує для перельотів приватний літак олігарха Фірташа.