Будапешт прощається зі культовим автобусом Ikarus

nick 21, Листопад 2022, 10:30 140
Будапешт прощається зі культовим автобусом Ikarus

Майже кожен, хто живе в угорській столиці Будапешті, знає гучний шум культового автобуса Ікарус. Але після понад 50 років експлуатації ці старі сині автомобілі, що гримлять, були зняті з експлуатації.

Кілька останніх здійснили прощальну екскурсію по столиці, щоб пасажири могли попрощатися з подертими сидіннями зі штучної шкіри та брязкотом перфоратора квитків.

Будапешт прощається зі культовим автобусом Ikarus

Площа Széll Kálmán у Будапешті була переповнена фотографами, які хотіли востаннє зафіксувати ці найбільш знакові фрагменти історії транспорту Східної Європи.

Автобуси Ikarus серії 200, створені всесвітньо відомим дизайнером Ласло Фінтою, були введені в експлуатацію в 1967 році. Відтоді вони отримали численні міжнародні нагороди.

Кілька років близько 13 000 автобусів зійшли з конвеєра, роблячи Ikarus на той час четвертим за величиною виробником автобусів у світі. Ікарус 286 можна було побачити скрізь від США до Казахстану.

Але сьогодні кінець епохи. Незважаючи на те, що високоповерховий монстр регулярно виривав дим і ламався, багато хто його сумуватиме. Особливість міського життя протягом десятиліть, а також символ Будапешта та Угорщини.

Раніше ми повідомляли, що Угорщина проти торгових санкцій щодо рф і не дозволить поставки зброї в Україну по своїй території.