Кремль наказав регіонам РФ негайно формувати “добровольчі батальйони”

ДУМКА 14, Липень 2022, 07:48 1225
Кремль наказав регіонам РФ негайно формувати “добровольчі батальйони”

Кремль наказав регіонам Росії формувати “добровольчі батальйони” для участі у війні в Україні. Таким чином російська влада хоче уникнути непопулярної серед населення мобілізації.

Про це повідомляє американський Інститут вивчення війни (Institute for the Study of War, або ISW). Згідно з його даними, кожен регіон РФ повинен створити принаймні один добровольчий батальйон.

Аналітики ISW припускають, що швидше за все це означає, що Кремль наказав 85 “суб’єктам федерації” (включаючи окуповані Севастополь і Крим) вербувати та фінансово стимулювати добровольців для формування нових батальйонів, а не посилатися на буквальну мобілізацію, яка базується на призові всіх резервістів Росії.

За даними Інституту вивчення війни, у російські “добробати” беруть чоловіків віком до 50 років (або 60 для окремих військових спеціальностей) на шестимісячний контракт і пропонують зарплату в середньому від 220 000 до 350 000 рублів на місяць (приблизно від 3 750 до 6 000 доларів США). А окремі регіони додатково пропонують негайний бонус за вступ, який у середньому становить 200 000 рублів (близько 3 400 доларів США) з бюджету області та соціальних виплат військовослужбовцям та їхнім родинам.

“Російські ЗМІ вже підтвердили створення або розгортання добровольчих батальйонів наприкінці червня та на початку липня у Курській області, Приморському краю, Республіці Башкортостан, Республіці Чувашія, Чечні, Республіці Татарстан, місті Москва, Пермській, Нижньогородський та Оренбурзькій областях”, – пишуть в ISW.

“Деякі російські звіти та документація свідчать про те, що Кремль прагне завербувати приблизно 400 солдатів на батальйон, які пройдуть місячну підготовку перед розгортанням в Україні”, – додають в ISW.

Зазначається, що якщо кожен суб’єкт федерації створить хоча б одну військову частину чисельністю 400 осіб до кінця серпня, то добровольчі батальйони можуть сформувати близько 34 000 нових військовослужбовців.

“Кількість чоловіків може змінюватись, оскільки деякі суб’єкти федерації, такі як Республіка Татарстан і Чечня, створюють відповідно два та чотири добровольчі батальйони. Цілком можливо, що деякі суб’єкти федерації можуть відкласти або не взяти участь у створенні батальйонів. Зокрема, офіційні особи у Волгограді зберігають мовчання щодо формування нових підрозділів”, – уточнює американський Інститут вивчення війни.

При цьому аналітики ISW зауважують, що хоч новосформовані батальйони наразі виїжджають на полігони й, ймовірно, завершать місячну підготовку до кінця серпня, однак, вони не будуть боєздатними за такий короткий період.