У Вашингтоні розповіли, навіщо Байден подзвонив Путіну одним з перших

Володимир Маркопольский 9, Лютий 2021, 10:52 72
У Вашингтоні розповіли, навіщо Байден подзвонив Путіну одним з перших

Президент США Джозеф Байден подзвонив своєму російському колезі Володимиру Путіну для того, щоб засудити питання щодо подальшого скорочення стратегічних наступальних озброєнь, яке зараз є дуже важливим.

Про це під час прес-конфренції заявила прес-секретар Білого дому Джен Псакі.

“Ця розмова частково мала місце, тому що наближалося закінчення терміну дії ДСНВ, і в ході цієї розмови він (Байден – Ред.) ясно висловився про наявні у нього і адміністрації істотної стурбованості повідомлень про дії російського уряду”, – сказала Псакі.

Вона зазначила, що президент США ще не встиг зателефонувати кожному світовому лідеру, але вже переговорив з деякими союзниками і партнерами, зокрема в Азії і Європі.

Зазначимо, що договір про стратегічні наступальні озброєння між Росією і США, який фактично утримував обидві країни від гонки ядерних озброєнь, закінчувався 5 лютого 2021 року.

Нагадаємо, раніше Джен Псакі заявляла, що президент США Джо Байден під час розмови з президентом Росії Володимиром Путіним «не стримувався», зокрема коментуючи ситуацію навколо опозиціонера Олексія Навального.

Також повідомлялося, що дата першої розмови президента України Володимира Зеленського і президента США Джо Байдена поки не визначена.