“Уточнив”: Макрон заявив, що про повернення РФ в G7 буде помилкою

ДУМКА 21, Серпень 2019, 23:52 4814
“Уточнив”: Макрон заявив, що про повернення РФ в G7 буде помилкою

Повернення Росії в “Групу семи” промислово розвинених країн (G7) без врегулювання ситуації в Україні буде “стратегічною помилкою” і підкреслить “слабкість” організації.

Про це президент Франції Емманюель Макрон заявив 21 серпня, напередодні саміту “Групи семи”, який відбудеться на вихідних у південному французькому курортному місті Біарріці.

“Я думаю говорити, що без будь-яких умов Росія може повернутися, це було свідченням слабкості G7. Це було б для нас стратегічною помилкою і освяченням цієї епохи безкарності”, – сказав він.

“Неодмінна умова (для повернення Росії. – Ред.) – пошук рішення щодо України”, – сказав Макрон.

Нагадаємо, Емманюель Макрон 19 серпня провів зустріч з російським колегою Володимиром Путіним у Франції. За підсумками, зокрема, він заявив, що питання повернення до формату “Великої вісімки” і нормалізації відносин між Росією і ЄС залежить від врегулювання ситуації на сході України.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що німецький уряд критично відреагував на пропозицію американського президента Дональда Трампа повернути Росію до клубу найрозвинутіших країн світу, котрий нині збирається в форматі Великої сімки (G7). Як нагадав у середу, 21 серпня, речник німецького уряду Штеффен Зайберт (Steffen Seibert), країни G7 разом вирішили у 2014 році виключити РФ з клубу через анексію нею українського Криму та підтримку сепаратистів на Донбасі.