Вчені за допомогою томографії розкрили таємницю давньоєгипетської мумії. ФОТО

Володимир Маркопольский 4, Лютий 2021, 16:47 228
Вчені за допомогою томографії розкрили таємницю давньоєгипетської мумії. ФОТО

Співробітники Інституту Маккуорі в Австралії з’ясували, що давньоєгипетська мумія часів 20-ї династії фараонів, яку знайшли ще в 19-му столітті, була поміщена в спеціальний грязьовий кокон.

Про відкриття вчених повідомляється в журналі PLOS ONE, передає “Думка“.

Такі особливості серед мумій зустрічаються у знайдених об’єктів часів пізнього Нового царства, до епохи правління 21-ї династії (1294-945 року до нашої ери). Предки ховали своїх представників знатних сімей в такій спеціальній оболонці, щоб вона служила додатковим захистом для тіла.

Дослідники заявили, що дана мумія належить титулованій жінці на ім’я Меруа, яка жила близько трьох тисяч років тому.

Співробітники Інституту сканували мумію за допомогою спеціальної комп’ютерної томографії, завдяки чому стало відомо, що покійна на момент смерті була у віці 26-35 років. Стать Жінки вдалося встановити завдяки вторинним кістковим статевим ознаками, включаючи форму тазової кістки, щелепи і черепа, оскільки внутрішні органи були видалені в ході бальзамування тіла.

Вчені за допомогою томографії розкрили таємницю давньоєгипетської мумії. ФОТО

Радіовуглецеве датування показало, що жінка жила в 1200-1113 роках до нашої ери. Тіло жінки після бальзамування замотали в лляні бинти, а потім помістили в спеціально підготовлений грязьовий кокон, який призначений для захисту.

Вченими було встановлено, що після бальзамування тіло жінки було пошкоджено з невідомих причин, після чого мумію замотали в додаткову кулю бинтів і помістили і порили брудом. Така практика зустрічалася і раніше, але досі невідомо, як часто вона застосовувалася.