Фігуранту міжнародного антикорупційного розслідування довірили акредитацію сільгосппродукції в Україні

Самойленко Андрій 25, Квітень 2020, 09:14 63
Фігуранту міжнародного антикорупційного розслідування довірили акредитацію сільгосппродукції в Україні

На державні підприємства призначають тимчасових керівників, які досконало володіють майстерністю «схематозів» і виведення державних грошей.

Пів року тому очільники реорганізованого МінАПК анонсували масштабне перезавантаження галузі. Тож керівники державних сільгосппідприємств мали б проходити відкритий конкурс. Однак жоден прозорий конкурс так і не відбувся. Як отримати прибуткову посаду, оминувши законну процедуру, та хто насправді вирішує долю вітчизняних аграріїв?У результаті ініційованих колишнім міністром економічного розвитку Тимофієм Миловановим та його заступником Тарасом Висоцьким кадрових пертурбацій прибуткові підприємства отримали тимчасових керівників.

Багато з них працювали ще за епохи Януковича та досконало володіють майстерністю «схематозів» і виведення державних грошей.

Варто згадати хоча б Олега Стариха, який обіймав посаду виконувача обов’язків директора державного комбінату хлібопродуктів. Саме в той період із підприємства викрали 23 тисячі тонн зерна та понад 100 мільйонів гривень.

Ще одне скандальне кадрове рішення – призначення головою Агентства з акредитації України колишнього керівника компанії «Рісойл» Ігоря Ячнева, якого підозрюють у корупції та рейдерстві на міжнародному рівні. Натомість крісло для Ячнева звільнили, посунувши доктора наук і професора Віктора Горицького.

На думку експертів, такі кадрові ротації вигідні тим, хто намагається зберегти корупційні схеми в аграрній сфері.

«На жаль, відбуваються не зміни, а перерозподіл потоків», – коментує кандидат політичних наук Ростислав Балабан.

Марія Гураль