Вчені вперше відновили мозок динозавра

Володимир Маркопольский 5, Березень 2021, 06:33 162

Можна сказати, що групі бразильських вчених на чолі з Родріго Мюллеру неймовірно пощастило. Вони виявили виключно добре збережений скелет динозавра Buriolestes schultzi, а головне – його мозку.

Справа в тому, що якщо стан твердих тканин древніх істот несе чимало наукової інформації, то м’які тканини, такі як мозок, зазвичай не зберігаються. І ось така удача.

У знайденого динозавра віком приблизно 233 млн років вся черепна коробка була збережена. У підсумку бразильським дослідникам вперше вдалося реконструювати мозок в повному обсязі одного з найстаріших динозаврів у світі. Дослідження публікує Journal of Anatomy.

Читайте також: Вчені прочитали 1900-річну платіжну квитанцію римського легіонера

Тварина не може похвалитися своїм мозком. Він важить приблизно 1,5 грама і легше горошини. Його будова примітивно, схоже на мозок крокодила. А добре розвинені структури в мозочку говорять про здатність полювати на рухому здобич.

Вчені також розрахували когнітивні здібності або інтелект динозавра на основі обсягу мозку і ваги тіла.

Вони виявилися вище, ніж у гігантських зауроподів, таких як диплодок і Брахіозавр, але нижче, ніж у тероподних динозаврів, лінії походження, яка включає тиранозаврів, велоцирапторів і птахів. Реконструкція мозку дозволяє дослідникам аналізувати еволюцію мозку стародавніх видів.

Ми раніше повідомляли, що історики розкрили деталі секретної операції нацистської Німеччини з вивчення Антарктики.

Також повідомлялося, що археологи знайшли в Аргентині секретний притулок, який, імовірно, призначався для керівників нацистської Німеччини.

Так само ми повідомляли про те, що вчені відкрили таємницю стародавнього зображення людей з головами буйволів в Африці.