Президент США Байден відклав телефонне спілкування із Зеленським

Ірина Дубровська 7, Лютий 2021, 18:42 1243
Президент США Байден відклав телефонне спілкування із Зеленським

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що вже відбулися перші переговори з державним секретарем США Ентоні Блінкеном. Однак, дату першого контакту президента України Володимира Зеленського й президента США Джо Байдена поки не визначено. За словами міністра, спочатку треба домовитися про розмову очільників двох країн, а потім її очікувати. 

Про це він повідомив в інтерв’ю “Радіо Свобода”, передає Думка.

“Пан Блінкен у розмові … наголосив, що він хотів якомога раніше поговорити з Україною. Так і сталося на четвертий день його перебування в офісі. Це політичний сигнал про пріоритетність України і про її важливість для Сполучених Штатів. Ми дуже цей сигнал цінуємо”, – сказав Кулеба.

Водночас очільник МЗС зазначив, що Байден наразі займається внутрішніми питаннями. “Я порушив питання розмови лідерів, безумовно … вони мають поговорити. Очевидно, що вони поговорять. Але зараз президент Байден займається питаннями внутрішньополітичного порядку денного. Ми будемо шукати дату, коли контакт між ними відбудеться. Це дипломатичними шляхами буде опрацьовано”, – висловився міністр.

Нагадаємо, нещодавно речниця Білого дому Джен Псакі розповіла, що у президента США Джо Байдена відбулася жорстка телефонна розмова з президентом Росії Володимиром Путіним, де він заявив про тверду підтримку Штатами суверенітету України. Тоді Байден порушив і питання про хакерську атаку з боку Росії.

Слід зазначити, Офіс генерального прокурора закрив усі кримінальні провадження, в яких фігурували п’ятий президент України Петро Порошенко та нинішній очільник Білого дому Джозеф Байден.

Крім того, нардеп Лерос заявив, що Зеленський “раптово став патріотом” через страх перед Байденом.