Офіс генпрокурора закрив кримінальні провадження, в яких фігурували Порошенко і Байден

ДУМКА 4, Лютий 2021, 00:28 696
Офіс генпрокурора закрив кримінальні провадження, в яких фігурували Порошенко і Байден

Офіс Генерального прокурора прийняв рішення закрив два кримінальні провадження, в яких фігурували колишній президент України Петро Порошенко і новий глава Білого дому Джозеф Байден. Дані кримінальні провадження були відкриті за рішенням Печерського суду після звернення нардепа Андрія Деркача.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби офісу генерального прокурора України, передає “Думка“.

У відомстві повідомили, що заяву Деркача і матеріали слідства були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань України 22 січня, після чого почалися слідчі дії щодо можливого втручання в діяльність правоохоронних органів України (ч. 1 ст. 343 КК України) та за фактом зловживання службовим становищем посадовими особами однієї з міжнародних організацій і господарського товариства (ч. 5 ст. 191 КК України).

В офісі генпрокурора повідомили, що в результаті проведення слідчих дій, порушень виявлено не було і обидва кримінальні провадження були закриті.

“27 січня і 29 січня 2021 після проведення необхідних слідчих дій у цих кримінальних провадженнях органом досудового розслідування прийнято рішення про їх закриття на підставі п. 2 ч. 1 ст. 284 КПК України”, – повідомили у відомстві.

Нагадаємо, адвокат Порошенка Ігор Головань заявив на брифінгу, що через 2 дні після інавгурації нового президента США Джо Байдена Печерський райсуд відкрив проти Байдена і Порошенка 2 новіих кримінальних провадження.

Нагадаємо, що радник голови правління НАК “Нафтогаз України” Олена Зеркаль заявляла, що після того, як обраний президент США Джо Байден вступив на посаду, інтерес керівництва Білого дому до України значно виріс.