Гайдукевич про Зеленського: Закомплексована, труслива та хамовита Моніка

ДУМКА 27, Октябрь 2019, 00:45 5084
Гайдукевич про Зеленського: Закомплексована, труслива та хамовита Моніка

Ну те, що Моніка дівка закомплексована й труслива, а від того хамовита і нарвана — не секрет. В сюжеті в Золотому цікаво інше:

1. Моніка приперлася на локацію із двома камерами. А значить ОПа має крупні, середня, загальні — всякі плани для будь-якого монтажу потрібної картинки. Плюс до того був фотоапарат (теж може писати відео).

2. Скандальна розмова писалася ще й на якісний звук — волохату нахлобучку на мікрофон бачили? Це вітрозахист. Для протокольної зйомки? Ой лі?

3. Знаючи, що його знімають і записують, Моніка показово бикує. Для чого це ОПі? Що цікаво, решта учасників теж не звертають уваги на запис. При цьому одна камера прямо виставлена (саме так — виставлена) на азовця, а інша (знаходиться по ліву руку і трохи ззаду аховця) — знімає Моніку. Звідти ж працює і фотоапарат. Оператори знали, що буде груба суперечка? Чи вони завжди стають у «вісімку», як для зйомки інтерв’ю?

4. Чому нашу увагу концентрують саме на цьому епізоді? Ветерани яких підрозділів в Золотому? Частин НГУ (Азов)? Частин ЗСУ? В що може конвертуватися сюжет? Країні продемонструють тих, кого образив Моніка, а потім щодо них будуть силові дії — грунт для «Любить їх, ось вони лідери протесту» готовий? Або, раптом, з’являться аргументи для примирення і хтось когось в чомусь переконає, а країні покажуть — бачте — вождя, вона мудра?

5. Кожна публічна історія, яку роздувала ОПа виявилась дешевою постановкою. Аналізи, відеозвернення, брифінги, поліграф — все липа. Все було використано для якихось цілей ОПи і з метою маніпуляції суспільством. Як використають ситуацію в Золотому?

6. Найкраща брехня, це напівправда. (с) доктор Лайтман. Власне, це переказ Геббельса. Для досягнення потрібного ефекту слід поєднати правду (біла інформація), напівправду (сіра інформація) і брехню (чорна інформація). Що ми маємо? Правду — істерична хамка, яка «по пацанськи» заявляє, що вона «не лох». Правду — передова локація і реальне обурення багатьох ветеранів в країні спробам капітуляції. А тепер замисліться, що в цій мізансцені є «сірою» і «чорною» інформацією?

7. Якісна маніпуляція суспільством тисне на емоції. Те, що тупе ігнорування протестів викличе обурення соцмереж — очевидно. Це вже сталося. В ОПі це знають. Не усі, але ляльководи — знають. Прогнозовано, бикування додасть негативу, тобто викличе емоцію. І от тут стежте за руками — навіщо це їм? Думаєте це в тупу підставилися? Недооцінювати ворога, це велика помилка.

Так що саме відбулося в Золотому?

Що нам хочуть «продати»?