Портников: Клоунада з «поліграфом» — це діагноз «турборежиму»

ДУМКА 24, Октябрь 2019, 18:07 1781
Портников: Клоунада з «поліграфом» — це діагноз «турборежиму»
Депутати від президентської партії змагаються в чесності і проходять перевірку на «поліграфі», сам глава держави демонструє свою повну зневагу до розділення гілок влади у демократичній державі

І віддає народним обранцям розпорядження прямо у відеозверненнях, журналісти жваво обговорюють, чи мав місце факт корупційного підкупу «слуг народу».

І всім учасникам і глядачам цієї самодіяльної клоунади не спадає на думку одне просте запитання: а що відбувалося — і буде відбуватися — з законопроектами, які взагалі не обговорюються на комітетах? Які ухвалюються в так званому «турборежимі»? Які писалися невідомо ким, невідомо як, невідомо чому. Хіба автори цих законопроектів проходили перевірку на «поліграфі»? Хіба в цих законопроектах не могла бути корупційна складова? Хто це перевіряв? Коли? Або в офісі президента і в уряді не можуть перебувати корупціонери, які візьмуть у «потрібних людей» гонорар за «правильний» текст закону? Або у «Слуг народу» як у «Фермі тварин» Оруелла — рівність, та не для всіх?

Хочу нагадати, що коли ці побоювання висловлювалися вголос під час запуску «турборежиму» — і опозиційними депутатами, і журналістами, і просто людьми, які ще не втратили голову в тому божевіллі, в яке занурилася наша країна після катастрофи президентських і парламентських виборів 2019 року, всі ці припущення з обуренням відкидалися і самими представниками влади, і їхніми завзятими прихильниками. І

коли говорили, що спішно ухвалені закони необхідно піддати серйозній експертизі на предмет наявності в них корупційних лазівок — тільки сміялися. Тому що ми зараз влада, нам все можна, підпалюй, дави гусей! А тепер — «поліграф»!

І це тільки початок тієї каламутній хвилі тотальної корупції і дилетантизму, яка загрожує змити саму Україну.