Способи відбору зразків ґрунту та рослин

nick 30, Май 2020, 13:24 87
Способи відбору зразків ґрунту та рослин

Відбір зразків грунту з кожним новим роком стає все більш актуальним.

Враховуючи високий рівень забруднення грунту від осадження викидів працюючих заводів, промислових підприємств, накопичення радіонуклідів, наявності патогенних мікроорганізмів і закислення від внесення занадто великої кількості мінеральних добрив. Зараз замовити відбір ґрунту і рослин можна на сайті https://plt.land/uk/service/sposobi-vidboru-zrazkiv-gruntu-ta-roslin.

Способи відбору зразків ґрунту та рослин

Послуги відбору проб рослин в Україні

Відбір зразків рослин проводять:

  • У період вегетації — щомісяця;
  • як правило, перед поливом;
  • в ранковий час доби, краще всього в один час протягом всієї вегетації;
  • відбирають 20 — 30 проб з площі 230 м2.

У разі проведення відбору рослинного матеріалу раніше рекомендованого періоду часу — кількість елементів живлення в результаті хімічного аналізу буде набагато більше, якщо проводити відбір пізніше стадії появи зерна — кількість елементів живлення буде менше ніж на етапі цвітіння.

Для кожної культури стадія відбору та частина рослини для відбору строго визначені.

Вона складається з кількох етапів:

  • Визначення місць виїмки грунту на території з урахуванням однорідності рельєфу і ділянок, найбільш схильних до забруднень природного і техногенного характеру, за встановленою методикою;
  • Безпосередньо забір проб ґрунту з шарів або горизонтів грунту;
  • Приміщення зразків в транспортувальний контейнер.

Після цього відібрані зразки доставляються в дослідницький центр для проведення тестів в лабораторних умовах. Варто пам’ятати, що проби, слід надати в лабораторію в день виїмки, інакше слід створити певні умови для їх зберігання. Тільки тоді, наступні аналізи будуть достовірними.

Відбір проб грунту і рослин виконується в районах впливу промислових, сільськогосподарських, господарсько-побутових і транспортних джерел забруднення при контролі санітарно-гігієнічного стану с.-г. угідь і рослинної продукції.

Відбір проб грунтів має велике значення для визначення стану території. Забруднення ґрунтів можуть бути, як і зовсім нешкідливими, так і приносять шкоди здоров’ю людини, тварин і рослин, а так само можуть приводити до зникнення деяких популяцій рослин і тварин на цій території. Тому на кожному підприємстві в нашій країні повинні завжди дотримуватися певних правил, того, щоб уникнути вищесказаних екологічних ситуацій.