В Австралії померла провідна українська діячка Наталія Нищук

ДУМКА 19, Июль 2021, 07:52 1652
В Австралії померла провідна українська діячка Наталія Нищук

Ділимося сумною вісткою, що 18 липня 2021 в Сіднеї, в Австралії, після недуги, на 97-му році життя, упокоїлася в Бозі громадсько-політична діячка, членкиня ОУН (б)

Наталка НИЩУК – «НАТАЛКА»

Подруга Наталка народилася 14 липня 1925 року в селі Слобідка, Золотоніський р-н, Полтавська обл. (тепер с. Бубнова Слобідка, Золотоніський р-н, Черкаська обл.), в родині Оксентія та Катерини Хакало. До вибуху війни в 1941 р. закінчила 9 клас школи, а вже в червні 1942 р. була вивезена до Німеччини на примусову роботу.

Пізнала свого друга в житті в 1945 р. (також вже покійний д. Никола Нищук) в Німеччині, де одружилися, а після вінчання перевезені до табору біженців у Баварії, де народилася доня Леся.

В таборі Ельванген (Elwangen Refugee Camp UNRAA), де перебували з 1946 р. до часу виїзду до Австралії, директором з УНРАА був Гаролд Голт (свого часу став Прем’єр Міністром Австралії), подруга Наталка працювала як вихователька Дитячого Садка до 1949 р., керівником котрого була пані Лідія Гаєвська-Денис.

Прибувши до Австралії в 1949 р., побували в таборах в Батурсті та Каурі, а відтак поселилися в Караджонґ (біля Сіднею) в 1950 р., а вже у 1958 р. переїхали до метропольного Сіднею, де активно включилися в громадське життя – зокрема в рядах Союзу Українок (у відділі ім. Ольги Басараб, та в Стейтовій та Крайовій управах), в рядах СУМу, і ОУН.

Покійна подруга Наталка Нищук була карним та активним членом зорганізованого українського суспільства зокрема в рядах Союзу Українок, Спілки Української Молоді, Організації Українських Націоналістів (з під стягу Степана Бандери), та активною парафіянкою своєї церкви Св. Андрея в Сіднеї, та ряді інших установ та організацій, до яких вложила чимало праці.

Складаємо дочці Лесі з мужем Керрі, онукам та правнукам наші найглибші співчуття з приводу втрати мами, бабусі та прабабусі… Співчуваємо з друзями та подругами, з якими вона на терені Австралії та поза нею діяла на ниві боротьби і праці задля кращої долі України.

Нехай чужа австралійська земля буде їй легкою!

Слава Україні! Героям Слава!

Тереновий Провід ОУН в Австралії