Миротворці ООН не потрібні: Пристайко здивував різкою заявою про Донбас

ДУМКА 14, Вересень 2019, 20:53 1195
Миротворці ООН не потрібні: Пристайко здивував різкою заявою про Донбас

Україні не слід погоджуватися на введення миротворців ООН на Донбас, поки не будуть використані інші шляхи виконання Мінських домовленостей.

Таку позицію висловив міністр закордонних справ України Вадим Пристайко в суботу, 14 вересня, на форумі YES в Києві. Він вважає, що миротворчі місії недостатньо ефективні.

Є дуже мало прикладів, коли миротворчі місії припиняли якісь конфлікти. Ми знаємо місії в Африці, які вже 50 років існують, а люди гинуть, незважаючи на присутність блакитних касок“, – зазначив дипломат.

При цьому Пристайко не виключив введення миротворців в разі, якщо Київ зайде в глухий кут в переговорному процесі з РФ.

“Якщо все інше провалиться, ми будемо змушені просити міжнародну спільноту про миротворчої операції в тому чи іншому форматі”, – зазначив він.

Пристайко нагадав, що саме питання введення миротворців ООН на Донбас не було включене ні в “Мінськ”, ні в переговори в “нормандському форматі”.

Нагадаємо, раніше командир підрозділу Олександр Старина, розвідник, який брав участь в спецоперації із захоплення екс-бойовика Володимира Цемаха, заявив, що передача Росії підозрюваного в причетності до трагедії рейсу МН-17 і розведення військ на Донбасі — це ланки одного ланцюга.

Таким чином військовослужбовець відреагував на питання про те, чи зачепив його факт звільнення колишнього бойовика «ДНР».

«Розумієте, є такий момент, говорять про ціну яка заплачена за його вивід. Загинув мій товариш бойовий, з яким ми з 14-го кожен день. Інший товариш отримав травму. Питання навіть не в тому що була заплачена така ціна. Ми знаємо заради чого ми знаходимося тут. Ми знаємо, що з нами може статися, в будь-який момент.