“Не знав, що це опублікують”: Зеленський кинувся виправдовуватися за критику Макрона і Меркель

ДУМКА 26, Вересень 2019, 03:33 2835
“Не знав, що це опублікують”: Зеленський кинувся виправдовуватися за критику Макрона і Меркель

Президент України Володимир Зеленський прокоментував публікацію резонансної розмови з президентом США Дональдом Трампом.

Він зазначив, що вважав, що опублікована буде тільки та частина, де приведені слова Трампа, а не його висловлювання, пише кореспондент Reuters Heather Timmons в Twitter.

Це має значення, так як в контексті розмови Зеленський не дуже утішно охарактеризував європейських партнерів-Макрона і Меркель, в чому вторив критиці з боку Трампа.

З цього приводу він зазначив, що це був «важкий період». Президент України також подякував Меркель за допомогу у Нормандському форматі.

Володимир Зеленський у телефонній розмові з президентом США Дональдом Трампом говорив, що президент Франції Емманюель Макрон і канцлер ФРН Ангела Меркель роблять не так багато, як могли б, для допомоги Україні в боротьбі проти російської агресії і посилення санкцій проти РФ.

«Ви абсолютно праві, не просто на 100%, але реально на 1000%. Я можу сказати наступне: я говорив з Ангелою Меркель і зустрічався з нею. Я також зустрічався і говорив з Макроном, і я сказав їм, що вони не роблять так багато, як це необхідно, з питання санкцій. Вони не посилюють санкції. Вони не роблять так багато, як мали б робити для України”, – сказав він у розмові з Трампом 25 липня 2019 року.

Зеленський вважає, що, хоча ЄС повинен бути найбільшим партнером України, в “технічно США набагато більший партнер, ніж ЄС”. На його думку, США роблять більше ЄС, особливо, коли мова йде про санкції проти Росії.