Зеленський у розмові з Трампом розкритикував Меркель і Макрона

ДУМКА 25, Вересень 2019, 17:45 935
Зеленський у розмові з Трампом розкритикував Меркель і Макрона

Президент США Дональд Трамп у телефонній розмові з президентом Володимиром Зеленським, стенограму якого опублікував Білий дім, сказав, що європейські країни більше говорять, ніж роблять для України.

“Трамп: Ми багато робимо для України. Ми докладаємо багато зусиль і витрачаємо багато часу. Набагато більше, ніж роблять європейські країни, вони повинні допомагати вам більше.

Німеччина майже нічого не робить для вас. Все, що вони роблять – тільки кажуть, я думаю, ви повинні задати їм питання про це. Коли я спілкувався з Ангелою Меркель, вона говорила про Україну, але вона нічого не робить. Багато європейських країн діють точно так само.

Я думаю, ви повинні розуміти це і те, що Сполучені Штати були дуже лояльні до України. Я не кажу про те, що повинні бути взаємні зобов’язання, тому що всяке буває, але США були дуже лояльні до України.

Зеленський: Ви абсолютно праві. Не тільки на 100%, а на всі 1000%, і я можу сказати вам наступне. Я розмовляв з Ангелою Меркель і я зустрічався з нею. Я також зустрічався і розмовляв з Макроном, і я говорив їм, що вони роблять недостатньо, не стільки, скільки потрібно робити щодо санкцій.

Вони не працюють стільки, скільки могли б працювати для України. Так і виходить, хоча за логікою Європейський Союз повинен бути нашим найбільшим партнером, але при цьому технічно Сполучені Штати набагато більший партнер, ніж Євросоюз, і я дуже вдячний вам за це, тому що США дійсно багато роблять для України. Більше, ніж Євросоюз. Особливо коли вони говорять про санкції проти Росії”.

Раніше повідомлялося, що Білий дім опублікував стенограми розмови президентів України і США Володимира Зеленського та Дональда Трампа, в якій останній чинив тиск на українського лідера, щоб останній активізував розслідування проти сина Джозефа Байдена.