Партія “Слуга народу” відмовилася виключати зі списку кума Медведчука

ДУМКА 12, Липень 2019, 23:52 671
Партія “Слуга народу” відмовилася виключати зі списку кума Медведчука

Партія “Слуга народу” не має наміру виключати з 22 місця в списку на вибори Верховної Ради на 21 липня Андрія Холодова через його кумівства з дружиною колишнього глави Адміністрації Президента Віктора Медведчука Оксани Марченко.

Про це повідомив в інтерв’ю голова партії Дмитро Разумков.

“Що з Андрієм Холодовим – кумом Оксани Марченко? Андрій Холодов пройшов всю кампанію з нами, і те, що він є кумом Оксани Марченко, не повинно бути основоположним для прийняття рішень про виключення зі списку. Якщо він щось зробив не так, я готовий це обговорювати і дискутувати. Тільки тому, що він кум дружини Медведчука – ні, виключати не будемо”, – відповів Разумков.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що кум Віктора Медведчука Андрій Холодов, який йде в Раду від партії “Слуга народу”, більше 200 днів протягом року перебував за межами України, отже не має права балотуватися в нардепи.

За даними журналістів, Холодов, який балотується у Верховну Раду за списком партії “Слуга народу” під номером 22, мешкає поміж двома країнами, Україною та Австрією, при чому сукупна тривалість його перебування за кордоном більша, ніж дозволено вимогами законодавства щодо безперервного проживання кандидата в депутати в Україні протягом останніх п’яти років.

Журналісти проаналізували дані за декілька років, отримані від джерел у Державній прикордонній службі. Найбільш показовим є 2015 рік: Андрій Холодов щонайменше 204 дні протягом цього року перебував за межами України, переважна більшість яких – у Відні. В елітному районі австрійської столиці родина Холодова має віллу за 6 мільйонів євро.

Водночас відповідно до закону “Про вибори народних депутатів України”, ним може бути обрано українця, який проживає на батьківщині протягом останніх 5 років. У свою чергу, закон “Про громадянство України” визначає безперервне проживання як таке, якщо разовий виїзд особи за кордон у приватних справах не перевищує 90 днів, а в сумі за рік – 180 днів.