Прем’єр на зустрічі з делегацією ЄБРР обговорив збільшення обсягів кредитування

ДУМКА 12, Вересень 2019, 22:07 261
Прем’єр на зустрічі з делегацією ЄБРР обговорив збільшення обсягів кредитування

12 вересня, Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук зустрівся з делегацією Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) на чолі з Віце-президентом Аланом Пію.

Про це повідомяє пресслужба Кабінету міністрів України.

“Радий вітати наших надійних партнерів у Києві. Фактом є те, що ЄБРР лишається найбільшим інституційним інвестором в Україні — Банк акумулював у розвиток нашої країни понад 13,5 млрд євро за роки незалежності”, — заявив голова уряду.

За його словами, основним завданням співпраці наразі є збільшення обсягів кредитування завдяки реалізації масштабних проектів з модернізації енергетичного сектору, транспортної і міської інфраструктури, банківського сектору.

“Є чітке розуміння того, що завдяки злагодженій співпраці із керівництвом ЄБРР цей рік може стати рекордним для Банку в Україні із загальним обсягом інвестицій у понад 1 млрд євро”, — резюмував Прем’єр-міністр.

Варто зазначити, що станом на вересень 2019 року сукупний обсяг виділеного ЄБРР Україні фінансування для проектів державного сектору економіки України та муніципальних проектів становить близько 13,57 млрд євро в рамках 433 проектів.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що після кількох візитів СБУ на «Арселорміттал Кривий Ріг», акціонери передумали інвестувати свої дивіденди (10,8 млрд грн) у виробництво, і вирішили їх вивести за кордон.

Відзначається, що в квітні 2019 року, до того, як у СБУ з’явилися претензії до підприємства, акціонери вирішили направити річні дивіденди на розвиток виробництва. Однак 9 вересня стало відомо, що дивіденди будуть виплачені акціонерам.

Ключовим акціонером «Арселорміттал Кривий Ріг», за даними YouControl, є німецька ArcelorMittal Duisburg Beteiligungsgeselschaft mbH (більше 95% акцій). Таким чином, виплачені дивіденди, здебільшого, будуть виведені за кордон.