Після візитів СБУ акціонери «Арселорміттал» вирішили вивести з України майже 11 мільярдів

ДУМКА 9, Вересень 2019, 21:55 850
Після візитів СБУ акціонери «Арселорміттал» вирішили вивести з України майже 11 мільярдів

Після кількох візитів СБУ на «Арселорміттал Кривий Ріг», акціонери передумали інвестувати свої дивіденди (10,8 млрд грн) у виробництво, і вирішили їх вивести за кордон. Про це повідомляє «Financial Club».

Відзначається, що в квітні 2019 року, до того, як у СБУ з’явилися претензії до підприємства, акціонери вирішили направити річні дивіденди на розвиток виробництва. Однак 9 вересня стало відомо, що дивіденди будуть виплачені акціонерам.

Ключовим акціонером «Арселорміттал Кривий Ріг», за даними YouControl, є німецька ArcelorMittal Duisburg Beteiligungsgeselschaft mbH (більше 95% акцій). Таким чином, виплачені дивіденди, здебільшого, будуть виведені за кордон.

Варто зазначити, що збори акціонерів, на яких може бути прийнято відповідне рішення, відбудуться 10 жовтня 2019 року.

Раніше повідомлялося, що СБУ відкрила справу щодо ПАТ «ArcelorMittal Кривий Ріг» за забруднення навколишнього середовища. Напередодні відомством було проведено обшук, після чого на підприємстві заявили, що співробітники СБУ більше 14 годин проводили слідчі дії на території заводу і вилучили машину безперервного лиття заготовок №3, вартість якої складає близько $150 млн.

Втім, 8 серпня підприємство пообіцяло президенту Володимиру Зеленському впровадити п’ять кроків для поліпшення соціального клімату.