Рейтинг партії “Слуга народу” почав сипатися

ДУМКА 1, Липень 2019, 17:46 12964
Рейтинг партії “Слуга народу” почав сипатися

Дослідження соціологів свідчить про зниження підтримки президентської партії «Слуга народу», тим часом рейтинг політичної сили «Голос» активно зростає. Такі дані оприлюднили Український інститут соціологічних досліджень ім. Олександра Яременка і центр «Соціальний моніторинг».

Так, на 27 червня 43,2% опитаних, які планують голосувати і визначилися із вибором, підтримують «Слугу народу». Зазначимо, що згідно опитування від 15-21 червня, цій силі віддавали перевагу 47,4%, інформує BBC.

Далі у рейтингу партій на виборах до Верховної Ради розмістилась «Опозиційна платформа – За життя», її готові підтримати 12% респондентів (у минулому опитуванні -11%).

За «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» мають намір проголосувати 9,4% (раніше – 8,4%).

Партія Святослава Вакарчука «Голос» демонструє активне зростання підтримки серед українців – 8,3%, тоді як у попередньому дослідженні було 6,9%.

Голоси потихеньку набирає і сила Порошенка «Європейська солідарність» – 8,2% ( до цього 8,1%).

Шанси подолати 5% прохідний бар’єр є у партії «Сила і честь» Ігоря Смешка (4,1%), а також у «Громадянської позиції» Анатолія Гриценка (3,9%).

Експерти уточнили, що приблизно 18%-20% опитаних ще не визначились із вибором або не мають наміру голосувати. Дослідження свідчить, що найбільшу зацікавленість в участі у виборах проявляють люди старше 50 років, а найменшу – молодь 18-29 років. У власному голосуванні також здебільшого упевнені мешканці сіл та невеликих міст, а менше – обласних центрів.

Опитування проводилось 22-27 червня серед 1 тисячі українців старше 18 років. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,2%.