Це відчай і біль від зради Батьківщини: товариш по службі Олексія Белько розповів його історію

Володимир Маркопольский 19, Вересень 2019, 00:30 1035
Це відчай і біль від зради Батьківщини: товариш по службі Олексія Белько розповів його історію

Товариш Олексія Белько, який погрожував підірвати міст у Києві, розповів історію їх спільної служби і можливі причини, через які Белько пішов на такий відчайдушний крок.

Наводимо текст Романа Семисала без правок:

Олексій Белько…мій товариш.

Нас мобілізували в один день. Я помітив його одразу в Деснянському військоматі, бо він прийшов в камуфляжі з двома прапорами на рукавах – українським і татарським. Він помітив мій погляд і сказав, що воюватиме ще й за татар, раз вони в Криму за себе не воювали.Він мені одразу сподобався. Він був рішуче налаштований на війну, багато не говорив, сказав, що служив у морській піхоті і тепер хоче бути снайпером. Запитав мене, чи не хочу я працювати з ним в снайперській парі. Я теж сподобався Олексієві, бо: по-перше – сказав, що у нього гарна дружина (досі пам’ятаю, як вони цілувались перед відправкою), а по-друге – з усього вагона не пиячили тільки двоє – Олексій і я.

На Яворівському полігоні, де нас готували до фронту, як гранатометників, Олексій дізнався, що десь поруч тренуються десантники, вийшов на потрібних людей, і через кілька днів його забрали в десантуру. Він був радий і гордий через це. Ми обнялись і побажали один одному удачі на фронті.

Я телефонував йому кілька разів і в АТО, і після демобілізації, але безрезультатно. Пару років тому надибав на його сторінку у ФБ, зрозумів, що Олексій живий, здоровий, порадів за нього, але так і не зв’язався з ним.

А годину тому дізнався, що стрілець на мосту – це він.

Я не знав іще, які вимоги він висував, але здогадувався. Потім прочитав, що Олексій вимагає від нової влади припинити капітуляцію на Донбасі.Я не схвалюю його вчинку, але на сто відсотків поділяю його позицію: те, що робить теперішня влада – відведення військ, формула Штайнмаєра, ганебний обмін полоненими, розмови про потепління стосунків з РФ, припинення співпраці з американськими військовими інструкторами – це капітуляція!

Не за це Олексій наражав себе на смерть на війні.

Я його не виправдовую, але розумію його відчай і біль. Біль солдата, якого зраджує Батьківщина.