Вакцина від COVID-19 китайської компанії Sinovac для України затримається

consaidin 9, Лютий 2021, 17:28 74
Вакцина від COVID-19 китайської компанії Sinovac для України затримається

Українська компанія-імпортер “Лекхім” попередила керівництво держпідприємства Медичні закупівлі України про затримку поставок першої партії вакцини від коронавірусу китайського фармвиробника Sinovac Biotech.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на відповідний лист, передає Думка.

Згідно з листом українського постачальника китайської вакцини “Лекхім” до уряду, план України щодо застосування вакцини Sinovac з березня може бути відкладений.

За даними Reuters, 3 лютого імпортер просив Кабмін дозволити перенести поставки на квітень через пізнє схвалення вакцини у Китаї та прийняттям Радою закону про реєстрацію вакцин.

“Як наслідок цих подій виникла затримка в узгодженні графіка поставок між ВАТ Лекхім і Sinovac Biotech і перенесення термінів доставки вакцини в Україну”, – йдеться в листі.

Зазначається, що компанія також попросила змінити узгоджені кордону ефективності вакцини.

У Міністерстві охорони здоров’я України підтвердили Reuters інформацію про прохання Лекхім відкласти терміни доставки.

Лист було направлено в Медичні закупівлі України

“Ми підтверджуємо [це]”, – сказали в Міністерстві охорони здоров’я у відповідь на запит Reuters про те, чи просив Лекхім відкласти поставки вакцини і змінити умови ефективності, заявивши, що вони передали лист у МОЗ.

Як повідомлялося, Міністерство охорони здоров’я через ДП Медичні закупівлі України уклало контракт про постачання в максимально короткі терміни 1,9 млн доз китайської вакцини Sinovac Biotech. Згідно з контрактом, вартість вакцини від коронавірусу становить 504 грн за дозу. “Лекхім” став офіційним представником китайської компанії в Україні.

Нагадаємо, Степанов дорікнув українців в недовірі до китайської вакцини, нагадавши про черги за айфонами.