Степанов дорікнув українців в недовірі до китайської вакцини, нагадавши про черги за айфонами

Ірина Дубровська 9, Лютий 2021, 17:15 49
Степанов дорікнув українців в недовірі до китайської вакцини, нагадавши про черги за айфонами

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов пояснив, чому Україна вирішила закупити китайську вакцину від коронавірусу “Sinovac Biotech”.

Про це Степанов заявив в інтерв’ю, передає Думка.

За словами глави МОЗ, Sinovac Biotech-перша компанія, з якою були досягнуті домовленості і укладений договір. На сьогодні вирішуються технічні питання.

“Українська ментальність Така: все китайське — погане апріорі. Однак Sinovac Biotec-одна з найбільших у світі з виробництва вакцин. Її акції торгуються на Nasdaq (американська біржа, що спеціалізується на акціях високотехнологічних компаній, – ред.). Що цікаво: українці спокійно стоять у чергах за смартфонами iPhone, які виробляються в Китаї, і навіть кажуть:” класний телефон”, — а до китайської вакцини ставляться скептично”, — сказав міністр.

Він додав, що влада вирішила працювати з усіма без винятку виробниками вакцин, які відповідають міжнародним критеріям, здатні забезпечити безпеку і можуть поставити COVID-препарат Україні.

“Я думаю, протягом декількох днів ми оголосимо про укладення угод з іншими компаніями”, – підкреслив Степанов, додавши, що ведуться переговори з шістьма виробниками.

Нагадаємо, Україна досі не отримала жодної партії вакцини від коронавірусу. 30 грудня 2020 року МОЗ уклало контракт на поставку в максимально стислі терміни 1,9 млн доз вакцини проти COVID-19 виробництва китайської компанії Sinovac Biotech.

9 лютого стало відомо, що поставки вакцини від COVID-19 китайської компанії Sinovac для України можуть затриматися.