Зеленський хоче дозволити Донбасу використовувати російську мову

ДУМКА 9, Липень 2019, 00:11 1443
Зеленський хоче дозволити Донбасу використовувати російську мову

Президент Володимир Зеленський допускає можливість заповнення документів російською мовою на Донбасі в майбутньому.

Про це він повідомив під час спілкування з журналістами, передає “Думка“.

“Якщо буде у донеччан якесь спеціальне прохання, що для них важливо, щоб вони там документи могли, наприклад, заповнити російською мовою, я не бачу в цьому жодної проблеми”, – сказав Зеленський.

Президент також наголосив, що проблем з вживанням російської мови в Україні немає.

Він також сказав, що в Україні людина може говорити так, як хоче.

Раніше представник Президента у Верховній Раді Руслан Стефанчук заявляє, що заява керівника Офісу Президента Андрія Богдана про регіональний статус російської мови на Донбасі є його особистим баченням і не відображає позицію партії “Слуга народу”.

Андрій Богдан, призначений керівником Офісу Президента, вважає, що варто надати російській мові статус регіональної в Донецькій і Луганській областях.

Тим часом дві третини українців вважають, що українська мова має бути єдиною державною мовою в Україні.

Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський запропонував спростити виплату пенсій і соціальних виплат жителям окупованої частини Донбасу, а також спростити порядок провезення товарів з підконтрольної території до так званих «ДНР» і «ЛНР».

Глава держави нагадав, що для отримання пенсій мешканці окупованих територій не можуть перебувати там більше 59 днів поспіль. Він пропонує збільшити цей термін.

«Ми запропонували наступний крок: давайте розширимо можливість людям бути людьми. Ми запропонували термін в один рік, хоча я дуже сподіваюся, що через рік у нас вже не буде цієї війни», — сказав Зеленський.

Також він вважає, що треба спростити порядок ввезення товарів на окуповану територію.

«Тут у нас дуже проста пропозиція. Треба, щоб у нас був перелік продуктів, які не можна провозити, а не навпаки», — заявив президент.