Зеленському порадили дбати про українців, а не про репутацію Ірану

ДУМКА 13, Січень 2020, 22:21 550
Зеленському порадили дбати про українців, а не про репутацію Ірану

Президент України Володимир Зеленський має в першу чергу дбати про захист інтересів своїх громадян і авіакомпаній, а не турбуватись про інтереси Ірану.

Про це в ефірі “Прямого” сказав військовий експерт Олександр Мусієнко.

“Якби Україна, спираючись на ті дані, які вона мала, поєднані з даними наших західних партнерів, чітко заявила, що це вина іранської сторони, і ми наполягаємо на розслідуванні та виключенні спочатку робочих версій, а після того перехід до інших, – це було би зрозуміло. Адже президент країни має в першу чергу дбати про захист інтересів своїх громадян і своєї авіакомпанії, і вже потім дбати про інтереси Ірану, інших компаній, інших урядів.

Ми побачили прем’єр-міністра Канади, який вийшов і сказав: вони винні й мають нести відповідальність. Ми чекали зізнання Ірану, щоб сказати те, про що ми знали. Я не розумію такої логіки навіть з тієї точки зору, що ми поставили під сумнів довіру наших північноатлантичних партнерів. От вам і інтеграція до НАТО”, – наголосив експерт.

Мусієнко додав, що відсутність чітких заяв з боку Зеленського зумовлена небажанням відкрито звинувачувати Іран у збитті українського літака.

“Мені здається, що це прояв нерішучості, це нерозуміння того, як варто було би діяти в цій ситуації, і як взагалі треба діяти в екстреній ситуації, як себе поводити, що говорити. Я не можу це пояснити ніяк інакше, крім того, щоб зайняти дуже обережну позицію щодо Ірану і по відношенню, можливо, до Росії”, – сказав військовий експерт.