Мобілізація Путіна показує, що він програє війну

ДУМКА 26, Вересень 2022, 19:34 8375
Мобілізація Путіна показує, що він програє війну

Рішення Володимира Путіна оголосити часткову мобілізацію російських громадян мало на меті демонстрацію сили. Натомість це показує слабкість позиції російського президента, коли його війська зазнають великих втрат в Україні та не вистачає людей і техніки. У відповідь на останні погрози Путіна США та Європа повинні подвоїти свою допомогу Україні, щоб вона могла захистити себе — і попередити Путіна та його оточення, що будь-які спроби ескалації конфлікту будуть серйозною помилкою.

Наказ Путіна про мобілізацію надійшов після приголомшливих успіхів України на полі бою, які витіснили російські сили з територій, які вони окупували протягом місяців. Окрім поспішних фіктивних голосувань на окупованих територіях як прелюдії до анексії, Кремль закликав 300 000 резервістів і заявив, що збільшить виробництво зброї.

Хоча ця політика частково спрямована на заспокоєння націоналістичних яструбів, вона означає визнання того, що вторгнення Путіна стало катастрофою. Жодна успішна «спеціальна військова операція» не вимагає позачергових референдумів; і хоча Москва стверджує, що лише 5937 військових загинули за останні сім місяців, наказ про мобілізацію, здається, підтверджує оцінки України та Заходу про набагато більші втрати Росії. Це також підриває зусилля Кремля переконати росіян взагалі ігнорувати війну, вірячи, що вона буде швидкою та безболісною. Через кілька годин після заяви Путіна тисячі людей почали перетинати кордон на машинах та заповнили доступні рейси на літаки. Найбільші вуличні протести за останні місяці призвели до понад 1300 арештів — це скромна цифра за західними стандартами, але велика за російськими через репресії та загрозу негайного призову в армію.

У короткостроковій перспективі збільшення кількості військових навряд чи допоможе Росії в Україні. Російським військовим бракує інфраструктури для швидкого розгортання новобранців. Залишається незрозумілим, як цих молодих людей перетворять на компетентних бійців, як їх розмістять, спорядять і додадуть до існуючих підрозділів. Попри це, дії Путіна свідчать про його намір продовжувати війну, попри людські та економічні втрати. У своїй промові в середу Путін прямо погрожував використати ядерну зброю для захисту «територіальної цілісності нашої країни» — яку він розширив, включивши в неї незаконно анексовані райони на сході України.

У відповідь на такі заяви США та їхні союзники по НАТО повинні залишатися твердими. Президент США Джо Байден і європейські лідери повинні продемонструвати Путіну та його друзям, що єдність Заходу не зруйнована і що Кремль не може сподіватися зруйнувати її. Вони повинні збільшувати потік зброї в Україну, яку ЗСУ вміють використовувати її з великим ефектом. Слід посилити економічні санкції проти Росії через що доходи від нафти та газу вже впали, разом із цими зусиллями треба допомогти талановитим росіянам покинути країну. Водночас США повинні залучити Китай, Індію та інші нібито нейтральні держави, які втрачають терпіння через поведінку Путіна, щоб змусити його відмовитися від своїх загроз ескалації.

Звичайно, принижений автократ може накинутися, і найбільш яструбині голоси навколо Путіна, безперечно, заохочують це. Він також міг змінити хід війни, але це виглядає ще складніше. Путін у скрутному становищі, і Захід має його там утримувати.