Зеленський заборонив спецпризначенцям забирати тіла загиблих і шукати пораненого,- Бірюков

Ірина Дубровська 25, Липень 2020, 09:37 3228
Зеленський заборонив спецпризначенцям забирати тіла загиблих і шукати пораненого,- Бірюков

Спецназ отримав особистий наказ президента Володимира Зеленського не вирушати на пошуки розстріляних евакуаційних груп на Донбасі.

Про це розповів волонтер, радник п’ятого президента України Петра Порошенка Юрій Бірюков.

“Коли розповідають про те, що президент Зеленський тримав щось там під особистим контролем і відправив туди аж якого генерала Хомчака, в цей же момент дві групи спецназу сиділи в розпорядженні 137-го окремого батальйону морської піхоти і чекали дозволу вийти і забирати тіла, і шукати поранених. Вони чекали дозволу. Їм було дано прямий наказ не висуватися. Ось в цьому був “особистий контроль” Володимира Олександровича Зеленського. Це факти. Я не буду називати прізвища бійців спецназу, але я знаю по прізвищах, хто і де там знаходився. Так що, розповідати ось цю всю єресь дуже красиво, коли неможливо озвучувати факти, в тому числі прізвища”, – підкреслив Бірюков.

“Я просто практично похвилинно знаю всю цю історію і знаю прізвища бійців, знаю спецназ, знаю контрснайперів, які сьогодні, наприклад, розпорядженням генерала Ганущака – це заступник командувача Операцією об’єднаних сил – з фронту прибрані всі групи контрснайперской боротьби”, – додав Бірюков.

Нагадаємо, що на Донбасі 13 липня російські найманці обстріляли трьох військовослужбовців, які здійснювали евакуацію тіла загиблого поблизу Зайцевого бійця Об’єднаних сил. Евакуація відбувалася за домовленістю з бойовиками, але окупанти здійснили обстріл. В результаті обстрілу медик загинув, а ще один військовий отримав поранення.

Згодом Європейський Союз повідомив, що очікує, що Росія візьме на себе відповідальність за вбивство медика.

Держдепартамент США висловив співчуття у зв’язку із убивством українського медика на Донбасі.

15 липня Україна повернула з окупованої території Донбасу тіло військовослужбовця, який загинув поблизу Зайцевого.

20 липня стало відомо, що у “сірій зоні” помер поранений український воїн – через ненадання медичної допомоги.

21 липня бойовики передали тіло загиблого військового – сержанта Ярослава Журавля.