Під льодами Антарктики вчені виявили дивних істот. ФОТО

Під льодами Антарктики вчені виявили дивних істот. ФОТО

Ірина Дубровська 17, Лютий 2021, 10:36 87
Під льодами Антарктики вчені виявили дивних істот. ФОТО

Пробуривши шельфовий льодовик Ронне-Фільхнера, розташований на південному сході моря Уедделла, вчені Британської арктичної служби знайшли раніше невідомих тварин, схожих на губок. Вони прикріплені до валуна на морському дні на відстані 260 кілометрів від відкритого океану і мешкають в повній темряві при температурі -2,2 градуса за Цельсієм.

Про дивовижне відкриття повідомляється в журналі Frontiers in Marine Science, предає Думка.

«Це відкриття є однією з тих щасливих випадків, що нагадують нам, що Морське життя Антарктики неймовірно особливе і напрочуд пристосоване до крижаного світу”, – говорить біогеограф і провідний автор дослідження доктор Х’ю Гріффітс з Британської антарктичної служби.

Організми раніше невідомого виду, що нагадують губок, прикріплені до валуна на морському дні. Credit: Dr Huw Griffiths/British Antarctic Survey
Плавучі шельфові льодовики являють собою найбільшу незвідану середовище проживання в Південному океані. Вони покривають понад 1,5 мільйона квадратних кілометрів антарктичного континентального шельфу.

Теорії про те, яке життя може вижити під шельфовими льодовиками, припускають, що в міру віддалення від відкритої води і сонячного світла все живе стає менш поширеним. Попередні дослідження виявили в цих середовищах існування деяких невеликих падальників і хижаків, таких як риби, черв’яки, медузи або криль. Однак очікувалося, що тварини-фільтратори будуть одними з перших, хто зникне під льодом.

Під льодами Антарктики вчені виявили дивних істот. ФОТО

Камера Британської антарктичної служби рухається вниз по 900-метровій свердловині на шельфовому льодовику Ронне-Фільхнера. Credit: Dr Huw Griffiths/British Antarctic Survey
Для дослідників стало несподіванкою, коли група геологів в ході буріння льоду для збору зразків відкладень, натрапила на камінь, а не на бруд на морському дні під льодовиком. Ще більше їх здивував відеозапис, на якому був зображений великий валун, покритий дивними істотами.

«Це перший запис колонії на твердому субстраті глибоко під шельфовим льодовиком, і, схоже, це суперечить всім попереднім теоріям про те, які організми могли там вижити», – повідомляють дослідники.

Під льодами Антарктики вчені виявили дивних істот. ФОТО

Захід сонця над Антарктикою. Знімок отриманий 7 травня 2018 року супутником Copernicus Sentinel-3b, метою якого є моніторинг навколишнього середовища. Credit: EUMETSAT/ Copernicus Sentinel
Враховуючи течії, дослідники підрахували, що ця колонія може перебувати на відстані 1500 кілометрів вгору за течією від найближчого джерела фотосинтезу. І хоча відомо, що деякі істоти збирають поживні речовини з тануть льодовиків або продуктів хемосинтезу, дослідники не дізнаються більше про свою знахідку, поки у них не з’являться інструменти для збору зразків цих організмів.

«Щоб відповісти на питання, нам потрібно придумати спосіб ближче познайомитися з цими тваринами і їх середовищем – а це під 900 метрами льоду в 260 кілометрах від кораблів, де знаходяться наші лабораторії. Це означає, що нам, полярним вченим, доведеться знайти нові інноваційні методи їх вивчення і зробити це у вкрай стислі терміни, оскільки у зв’язку з кліматичною кризою і руйнуванням шельфових льодовиків час для вивчення і захисту цих екосистем закінчується», – уклав Х’ю Гріффітс.

Ми вже повідомляли, що вчені розрахували, як зміниться Земля та як виглядатиме новий суперконтинент.

Ми раніше повідомляли, що історики розкрили деталі секретної операції нацистської Німеччини з вивчення Антарктики.

Також повідомлялося, що археологи знайшли в Аргентині секретний притулок, який, імовірно, призначався для керівників нацистської Німеччини.

Так само ми повідомляли про те, що вчені відкрили таємницю стародавнього зображення людей з головами буйволів в Африці.

Ми вже писали, що вчені розкрили таємницю невідомого космічного об’єкта за допомогою платформи розподілених обчислень Einstein@Home.

Схожі матеріали:

Останні новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини
Всі новини

Блоги