Вчені розкрили таємницю невідомого космічного об’єкта

Володимир Маркопольский 7, Лютий 2021, 17:58 905

Міжнародна група вчених розкрила таємничу природу об’єкта PSR J2039 – 5617 за допомогою Платформи розподілених обчислень Einstein@Home. Виявилося, що в центрі невідомого космічного джерела рентгенівського і гамма-випромінювання розташовується пульсар, який обертається навколо випаровується зірки.

Про це повідомляється в статті, опублікованій в журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society, передає “Думка“.

Дослідники скористалися обчислювальною потужністю проекту Einstein@Home, що об’єднує комп’ютери тисяч користувачів-добровольців, щоб проаналізувати дані космічного телескопа фермі. Це дозволило виявити слабкі пульсації гамма-випромінювання нейтронної зірки.

В системі пульсар нагріває одну сторону супутника-зірки, яка здається більш яскравою і блакитною. Гравітаційне тяжіння пульсара також розтягує зірку, дозволяючи астрономам відстежити зміни в її видимих розмірах у міру обертання. Орбітальний період подвійної системи склав 5,5 години.

Пульсар J2039 – 5617 обертається навколо своєї осі зі швидкістю 377 разів на секунду. Його випромінювання випаровує компаньйона, через що утворюються хмари заряджених частинок, що поглинають радіохвилі. Саме через це пульсуюче радіовипромінювання, характерне для пульсара, не було виявлено раніше, що ускладнило визначення природи джерела.

Астрономи знали про існування PSR J2039−5617 з 2014 року, і всі дані вказували на те, що до його складу входить нейтронна зірка, проте до цих пір це не було доведено.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що вчені вперше досліджували геном українців.

Так само ми повідомляли, що в Єгипті археологи знайшли мумію з золотим язиком.