Вчені відкрили таємницю стародавнього зображення людей з головами буйволів в Африці. ФОТО

Вчені відкрили таємницю стародавнього зображення людей з головами буйволів в Африці. ФОТО

Володимир Маркопольский 9, Лютий 2021, 20:37 713

Виявлені в одній з печер в Танзанії зображення трьох антропоморфних фігур зі стилізованими головами буйвола можуть бути пов’язані з ритуалами місцевих полон, під час яких вони входять в стан трансу.

Про це повідомляє видання Sci-news, опублікувавши фото з місця знахідки.

Зображення дивних людських фігур були виявлені на нещодавно відкритому місці наскального мистецтва Амакхи 4 в заповіднику Свага Свага. Більшість з них були нанесені червоною фарбою, крім декількох білих зображень.

“Більшість з них знаходяться в хорошому стані, в основному через виступ скелі, який захищає їх від проточної води і надмірного сонячного світла”, – прокоментував знахідку доктор Мацей Гржелчик, дослідник з Інституту вивчення релігій Ягеллонського університету в Кракові (Польща).

Серед малюнків, вік яких не менше кілька сотень років (точного датування не існує), виділяються три антопоморфні зображення – людей з головами буйволів.

“Незважаючи на те, що в нинішній релігії народу сандаве, які є нащадками тих, хто створив малюнки, ми не знаходимо елементів антропоморфізації буйволів або віри в можливість перетворення людей в цих тварин, проте є деякі Ритуальні аспекти, які можуть мати паралелі з зображеннями. Сандаве досі практикують ритуал сімбо, основним елементом якого є вхід в стан трансу”, – зазначив вчений.

Мотиви, що зображують трійки людських фігур, можна побачити і на інших наскельних зображеннях в центральній Танзанії.

“Малюнки в кам’яному притулку Амакхи 4 є одним із прикладів наскального мистецтва в районі Свага Свага, які відомі в місцевому масштабі, але не опубліковані”, – зазначив доктор Гржелчик.

Ми вже писали, що вчені розкрили таємницю невідомого космічного об’єкта за допомогою платформи розподілених обчислень Einstein@Home.

Все по темі:
Останні новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини
Всі новини

Блоги