“Тотальна перевірка”: всі прохачі соцдопомоги опиняться на гачку у держави

Володимир Маркопольский 18, Жовтень 2019, 04:52 618
“Тотальна перевірка”: всі прохачі соцдопомоги опиняться на гачку у держави

Верховна Рада в четвер прийняла в другому читанні і в цілому законопроект про верифікацію і моніторинг державних соцвиплат (пенсії, допомоги, пільги, субсидії, стипендії, інші).

За відповідний законопроект №1231 проголосували 249 депутатів.

Верифікація передбачає збір і перевірку достовірності інформації, що подається для призначення соцвиплат, з державних реєстрів в автоматичному режимі. Орган, який здійснює верифікацію, зможе отримувати паспортні дані одержувача допомоги, інформацію про зареєстроване та фактичне місце проживання, випадки перетину кордону і в’їзду/виїзду на окуповану територію, ідентифікаційний код, дані про банківські рахунки.Також законопроектом визначено підходи щодо повернення неправомірно отриманої реципієнтом державної виплати.

Порядок здійснення верифікації та моніторингу держвиплат встановлюється Кабінетом Міністрів.

Читайте також:

При цьому орган з верифікації уповноважений користуватися Національною системою конфіденційного зв’язку та іншими технічними засобами.

Нагадаємо, процес верифікації соцвиплат почався ще в грудні 2015 року, коли Мінфіну дали допуск до банківської таємниці, але без особливого успіху з-за конфлікту між міністерствами і проблем з розрізненістю державних реєстрів.

У 2018 році Конституційний суд тимчасово заборонив Мінфіну збирати персональні дані при верифікації соцвиплат, у зв’язку з чим довелося міняти редакцію одного з пунктів Бюджетного кодексу.