ДБР сфальсифікувало результати виборів у Громадську раду ДБР

consaidin 2, Червень 2020, 17:46 156
ДБР сфальсифікувало результати виборів у Громадську раду ДБР

Громадська рада ДБР це виборний орган, що має здійснювати громадський контроль над цим силовим органом. Але ДБР Зеленського та законність – це несумісні поняття. Тому у цьому році черговий раз проходить фальсифікація цього процесу виборів у Громраду.

Законність базується на прозорості процесу та однакових правилах для всіх. Але ДБР передбачувано не збирається виконувати закон,тому систем електронного голосування закрита для того, що було зручно фальсифікувати результати. Докази цього оприлюднила громадська організація “Електрона демократія”, що розробляла та спостерігала за системами голосування для багатьох державних відомств, наприклад НАБУ, Міністерстві охорони здоров’я, Міністерстві у справах ветеранів, Міністерстві екології та природних ресурсів, Національному агентстві з питань запобігання корупції та інші.

1-2 червня триватиме інтернет-голосування за кандидатів до Ради громадського контролю при Державному бюро розслідувань. Хоч в цілому це голосування схоже на інші аналогічні інтернет-голосування для формування складу громадських рад, але має принципові відмінності які змушують нас звернути на це увагу.

Система голосування для конкурсу РГК ДБР збирає персональні дані громадян, а саме серію, номер паспорту, а також email та номер телефону. При цьому вимагає згоду на обробку цих персональних даних, не вказуючи на мету і спосіб обробки цих даних, термін їх зберігання.

Громадська організація “Електронна демократія” звернулась до ДБР з закликом оприлюднити код системи голосування та повідомити мету і спосіб обробки персональних даних, термін їх зберігання.

Сьогодні Державне бюро розслідувань відмовилось оприлюднити код системи голосування, мотивуючи це метою уникнення можливих втручань сторонніх осіб у процес інтернет-голосування та його блокування.

Таким чином, це голосування стало першим з шістнадцяти аналогічних голосувань починаючи з 2015 року, яке проводиться на закритій системі, збирає та обробляє персональні дані, зокрема серію та номер паспорту у невідомий спосіб.

Глибоке занепокоєння викликає збір та накопичення персональних даних правоохоронним органом без належних підстав, пов’язування паспортних даних громадян з їх номерами мобільного телефону.

Громадська організація “Електронна демократія” з 2015 року сприяла проведенню рейтингових інтернет-голосувань на системах з відкритим кодом, зокрема в НАБУ, Міністерстві охорони здоров’я, Міністерстві у справах ветеранів, Міністерстві екології та природних ресурсів, Національному агентстві з питань запобігання корупції, Національному агентстві України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, та інших.

Важливо зазначити, що не дивлячись на візуальну подібність, та використання однакових методів перевірки в системі голосування для РГК ДБР, громадська організація не розробляла і не приймала участь в розробці зазначеної системи голосування.

Впродовж 1 та 2 червня фахівцями Громадської організації Електронна Демократія фіксуються численні зміни в Повному протоколі голосування з частково знеособленими даними, що розміщений на офіційному веб-сайті Державного бюро розслідувань (https://dbr.gov.ua/info_full_protokol.php).

Деякі записи видаляються, при цьому наскрізна нумерація всіх інших записів змінюється.

1 червня 17:06 зміни в рядку № 521

1 червня 21:46 зміни в рядку № 3865

1 червня 22:30 зміни в рядку № 4561

2 чеврня 09:40 зміни в рядку № 4818

та інші.

Це, зокрема, підтверджується збереженими копіями в незалежному сервісі Internet Archive, що регулярно зберігає копії веб-сторінок.

Закликаємо Державне бюро розслідувань встановити причини таких змін в протоколі та оприлюднити вичерпний перелік записів, що змінювались.

ДБР сфальсифікувало результати виборів у Громадську раду ДБР