Генпрокуратура: Шарій може безперешкодно повертатись в Україну. Документ

Ірина Дубровська 27, Червень 2020, 08:44 249
Генпрокуратура: Шарій може безперешкодно повертатись в Україну. Документ

Проти російського пропагандиста Анатолія Шарія в Україні немає жодної кримінальної справи. Він може повернутися в країну і безперешкодно пересуватися її територіією.
Про це сказано у відповіді Офісу генерального прокурора на запит депутата “Слуги народу”. Відповідь ОГП Мотовиловець опублікував у фейсбуці.

“Згідно з відомостями Єдиного реєстру досудових розслідувань, наразі Шарій не має процесуального статусу підозрюваного чи обвинуваченого в одному кримінальному провадженні”, – сказано в документі.

В Офісі генпрокурора також зазначили, що немає обставин, які заважали б безперешкодному поверненні Шарія в Україну або обмежували його вільне пересування територією країни.

Шарій спокійно може повернутися в Україну, - Офіс генпрокурора 01

Нагадаємо, Анатолій Шарій був оголошений в розшук у лютому 2012 року за підозрою в свідомо неправдиве повідомлення про злочин (ч. 2 ст. 383 Кримінального кодексу). У квітні 2020 року Шарія зняли з розшуку. Причину таких дій в МВС не пояснили.

За даними слідства, в ніч на 12 липня 2011 року Анатолій Шарій обстріляв свій автомобіль, інсценувавши замах.

У тому ж році в відношенні Шарія було відкрито ще одного кримінальну справу: йому інкримінували хуліганство за стрілянину з травматичного пістолета в київському “Макдональдсі”.

За даними СБУ, 24 січня 2012 Шарій нелегально виїхав до Росії 22 липня того ж року Нідерланди поінформували України, що блогеру надано статус біженця, і його видача українським правоохоронцям неможлива. Українські суди і правоохоронні органи неодноразово отримували офіційні підтвердження про те, що Шарій проживає в Нідерландах і Литві.

У 2019 “Партія Шарія” брала участь у виборах до Верховної Ради, але не подолала прохідний бар’єр. Реєстрація ЦВК партії одіозного проросійського блогера спровокувала масові протести в Києві.

Згодом Шарія зняли з виборів, так як він не проживав в Україні протягом п’яти років.