Геращенко: “В армії зараз серйозно змінюються настрої і оце найнебезпечніше”

consaidin 7, Липень 2020, 21:44 176
Геращенко: “В армії зараз серйозно змінюються настрої і оце найнебезпечніше”

В армії сьогодні втрачається мотивація, констатує Геращенко.

Народний депутат від фракції “Європейська солідарність” Ірина Геращенко в “Рандеву” на “5 каналі” розповіла про настрої у ЗСУ.

“В армії зараз серйозно змінюються настрої і оце найнебезпечніше. Тому що Путін ніколи ж не припиняв своїх хижих планів по відношенню до України. І нікуди не зникали ці угрупованння не тільки біля наших кордонів, а й на окупованих територіях, де знаходяться тисячі ФСБвців і представників російських Збройних сил. Путін може піти в наступ коли завгодно, коли йому збреде в голову… Після внесення змін до конституції, яка просто ускладнить повернення Криму і взалі інших окупованих територій, він дійсно може рухатися далі. Але при цьому наше військове керівництво і в першу чергу Верховний Головнокомандувач, мені здається, охолонув до теми армії, до теми зовнішньої політики… У мене таке враження, що він і до армії ставиться, як до чогось ворожого”, – сказала Ірина Геращенко.

Політик додала: “Зеленський не усвідомлює, що його завдання насправді – бути батьком солдатів. Ось це його ключова історія. Не відосики, не відкриття доріг, не спілкування у чатах. Він має бути батьком солдатам у першу чергу. І це зрозуміє суспільство, бо кожен із нас усвідомлює, що ми можемо сидіти в чудовій кав’ярні в Києві і пити смачну каву тільки завдяки тому, що зараз при 40-градусній спеці без родин, без ротації щотижневої захищають кожного з нас. Зеленський це має відчувати до мурашок. А він не став ще Верховним Головнокомандувачем”.

Геращенко сказала, що в цьому плані їй подобалась робота п’ятого президента Петра Порошенка, бо для нього важливо було підняти престиж армії, а також щоб солдати були нагодовані й одягнуті, і за його каденції почали військовим піднімати зарплату.

“Щодо сьогоднішньої ситуації. Це дуже небезпечно – скупчення росіян і скорочення ЗСУ, але найбільш недалекоглядно – що в армії сьогодні втрачається мотивація, вони не розуміють, як до них ставиться тил. Вони будуть виконувати свій професійний обов’язок, вони будуть захищати країну, але слово тилу, слово Верховного Головнокомандувача для них дуже важливе. Мені б хотілося почути теж це слово”.
Політик розчулилася на цих словах і додала: “Я хочу сказати, що армія – це те, що викликає в мене гордість, захоплення і біль”.

Як повідомлялося, у 2020 році Росія може почати військове вторгнення в Україну через брак води у Криму із захоплення дамби в Херсоні, яка перекриває воду з Дніпра на півострів. Про це йдеться у зведеннях ГУР Міноборони, у матеріалі аналітика американського центру The Jamestown Foundation Пола Гобла та в заяві екскомандувача силами США Бена Ходжеса.
Читайте також: Україна готується до повномасштабного вторгнення Росії на Херсонщину – командувач ВМС

Тим часом міністр оборони Андрій Таран повідомив, що в ЗСУ планується оптимізація, а саме скорочення невакантних посад. За даними генерал-лейтенанта, екскомандувача десантно-штурмових військ і чинного депутата від “Європейської солідарності” Михайла Забродського, йдеться про 40 тисяч військових.