Міністр юстиції пропонує скасувати люстрацію всіх комуністів

Ірина Дубровська 25, Червень 2020, 12:46 183
Міністр юстиції пропонує скасувати люстрацію всіх комуністів

Міністерство юстиції пропонує скасувати люстрацію чиновників часів СРСР і Компартії та застосувати індивідуальний підхід для люстрації інших службовців.

Про це заявив міністр юстиції Денис Малюська у Конституційному суді щодо закону про очищення влади 24 червня.

«Ті категорії, які зараз записані у законі про очищення влади, варто розділи на 3 групи. Перша – люстрація чиновників Компартії і тих, які працювали за часів Радянського союзу. Сплило чимало років, і люструвати їх на 10 років абсолютно незрозуміло, неактуально й необґрунтовано, баланс інтересів явно порушено, і є втручання держави у приватне життя без державно-публічно обґрунтованого інтересу», – сказав Малюська.

На його думку, вони не мають бути за жодних підстав люстрованими, жодного державно-публічного інтересу тут немає.

Водночас міністр додав, що необхідно залишити під «автоматичною люстрацією», топ-чиновників, членів уряду і керівників адміністрації президента – тобто тих осіб, які «з вірогідністю 99,9% впливали на формування державної політики у той час». За словами Малюськи, у цьому «дійсно є сенс», і тому це знайшло відображення у їхньому законопроєкті.

До решти «абсолютної більшості» люстрованих чиновників, на думку Малюськи, потрібно застосовувати «індивідуальний підхід».

Зазначимо, новий законопроєкт про люстрацію передбачає створення спеціальної комісії, яка буде в індивідуальному порядку переглядати скарги люстрованих осіб і встановлювати у кожному конкретному випадку, чи той чи інший чиновник здійснювали «якісь дії, які сприяли чи допомагали узурпації влади Януковичем чи створювали небезпеку для основ безпеки чи правопорядку держави, чи іншим чином впливали на ті незаконні цілі, боротьба з якими була задекларована законом про люстрацію».