Підконтрольний Коломойському “Центренерго” виплатив 0,5% боргу шахтарям після обіцянки Зеленського

Ірина Дубровська 27, Червень 2020, 20:16 90
Підконтрольний Коломойському “Центренерго” виплатив 0,5% боргу шахтарям після обіцянки Зеленського

“Центренерго” виплатило 8,75 млн грн співробітникам шахти “Надія”, які мітингували під Офісом Президента і Кабінетом Міністрів.
Про це на сторінці в мережі Facebook повідомив глава Фонду держмайна Дмитро Сенниченко.

За словами голови ФДМ, з початку тижня і протягом трьох днів колектив ПРАТ “Шахта “Надія” мітингував під Кабінетом Міністрів і Офісом Президента. Шахтарі вимагали погашення боргів по зарплаті, а керівництво шахти – розрахунку від Центренерго на суму 8,75 млн гривень.

“Повідомляю, що поточний борг державної компанії “Центренерго” перед шахтою “Надія” за підписаними актами вчора виплачено в повному обсязі. Таким чином, у відповідності з планом і графіком виплат, будуть закриті борги перед іншими державними шахтами”, – йдеться в повідомленні.

У той же час, Сенниченко зазначає, що виплата боргу не вирішить проблем шахти “Надія”, податковий борг якої складає 145 млн. гривень.

“Повідомлялося про випадки корупції на шахті і про те, що колишнє керівництво привласнювало кошти “Надії”. Нацполиция зараз розслідує ці справи. 6 червня Міністерство енергетики призначила нового директора шахти “Надія”. Сподіваюся, він зможе навести порядок на підприємстві”, – підсумував Сенниченко.

За його інформацією, на наступному тижні інші профспілки також привезуть шахтарів до Києва.

Читайте: В 2019-му в прибуткове “Центренерго” призначається “зрозумілий менеджмент, який виконує стратегію Президента”, в 2020-му – “Центренерго” банкрут, – Омелян

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що до гірникам державних вугільних підприємств Львівщини, які другий день мітингують під Офісом президента України, вийшов президент України Володимир Зеленський, у якого вони запитали про факти корупції в держкомпанії “Центренерго” та відмову купувати вугілля шахт.

Влітку 2019 року в держкомпанії “Центренерго” був призначений новий менеджмент, який пов’язують з групою “Приват” Ігоря Коломойського. За підсумками 2019 збитків держкомпанії склали 2,5 млрд грн, у 2018 вона була прибутковою (1,4 млрд грн).

Після зміни менеджменту з серпня “Центренерго” переорієнтувалася з вугілля держшахт на вугілля з Росії, який закуповувався через посередників, близьких до Коломойського.

На початку травня під час наради в Минэкоэнерго в. о. міністра Ольга Буславец розкритикувала “Центренерго” за відмову від закупівлі вугілля державних шахт, борги перед шахтарями і початок закупівель природного газу у компанії “Юнайтед Енерджі”, близької до олігарху Ігорю Коломойському, яка стала найбільшим імпортером електроенергії з Росії після так званої “поправки Геруса” за відкриття прямих поставок з РФ.17 червня Кабмін визначив пріоритетним використання вугілля вітчизняного виробництва при виробництві електричної енергії на українських теплоелектростанціях, зокрема компанії “Центренерго”. За словами в.о. міністра енергетики Ольги Буславец використання “Центренерго” газу замість вугілля призводить до припинення роботи шахт, вимушеного простою і затримки виплати зарплат шахтарям. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що тепер державне Центренерго буде активно закуповувати вугілля з державних шахт.