Порошенко пояснив у суді, що самоусунення Януковича було Конституційним рішенням

Ірина Дубровська 15, Червень 2020, 13:52 119
Порошенко пояснив у суді, що самоусунення Януковича було Конституційним рішенням

Рішення президента Януковича звернутися до президента РФ Путіна всупереч Конституції із запрошенням іноземних військ на територію України і здійснення агресії зробило його злочинцем.

Про це заявив п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко під час виступу в апеляційному суді у справі про державну зраду Януковича.

“Злочин пана Януковича був продемонстрований 1 березня 2014 року російським представником на Раді безпеки ООН. Тоді представником російської влади було продемонстровано лист, яким пан Янукович запрошував окупаційні війська на територію України, яким були здійснені спроби легітимізувати російську агресію в Криму. Я прибув до Криму і особисто бачив російські війська і мав інформацію про їх присутність на аеродромі у Сімферополі, про десантні кораблі з Новоросійська”, – повідомив п’ятий президент.

Порошенко підкреслив, що як народний депутат України він голосував за постанову про самоусунення Віктора Януковича.

“Згідно з текстом постанови, у зв’язку з самоусуненням президента Януковича в умовах анексії Криму і російської агресії, необхідно було вжити заходи щодо забезпечення суверенітету та територіальної цілісності України. Голосуючи цю постанову, ми діяли у відповідності до Конституції”, – написав політик.

“За втрату території України, яку весь світ і міжнародне право кваліфікує як російську агресію, незаконну анексію Криму, яка підпадає під усі визначення міжнародного права, і я би просив Високий суд використовувати саме цю термінологію, а не “втрата території”, відповідає за це колишній президент Янукович, який легітимізував анексію”, – наголосив Порошенко.