Порошенку із СБУ передали лист з вимогами

consaidin 6, Жовтень 2020, 13:32 352
Порошенку із СБУ передали лист з вимогами

Головне управління Служби безпеки України у Донецькій та Луганській областях направило лист-звернення до “Європейської Солідарності” про надання розгорнутої інформації про кандидатів політсили на місцевих виборах 2020 року у цих областях.

Таку інформацію в ефірі “Прямого” озвучив політичний експерт Володимир Горковенко.

“Буквально перед ефіром цікавий документ отримав. “Головне управління Служби безпеки України у Донецькій та Луганській областях. Звернення до голови політичної партії “Європейської Солідарності” Петру Порошенку. Шановний пане Петре, у зв’язку з виконанням визначних завдань та за наявності відповідних підстав згідно зі статтею 7 закону про контррозвідувальну діяльність служба безпеки просить надати інформацію про всіх кандидатів, які балотуються у Донецькій та Луганській областях”. Більше того список кандидатів й так на сайті ЦВК можна побачити. Просять надати інформацію, біографічну довідку, всю інформацію щодо проплачених агітаційних матеріалів цим кандидатом… Тут є підпис тимчасово виконуючого обов’язки начальника Головного управління Євгена Русінова, просять надіслати цю інформацію”, – сказав Горковенко.

Порошенку із СБУ передали лист з вимогами

Він зауважив, що збір такої інформації забирає забагато часу, а в різних регіонах балотуються десятки кандидатів, тому таким чином можна заблокувати діяльність будь-якої партії.

“Тут є небезпечний момент, оскільки на підставі цього листа, чи не так відповіли, чи не в повному обсязі, порушується кримінальне провадження. А в межах цього кримінального провадження легалізовується слідкування і прослуховування телефонів – все легально”, – додав Горковенко.

Юрист і політичний експерт Андрій Вігірінський своєю чергою зауважив, що Служба безпеки України має доступ до всіх реєстрів та інформаційних баз, тому й сама може зібрати всю необхідну їм інформацію.

“Мене збентежила інформація щодо збору інформації про кандидатів від “Європейської Солідарності” у Луганській та Донецькій областях. По-перше, тому що виборчий процес – це не є підслідним Служби безпеки України… До того ж шукати потрібно не гласним шляхом, особливо для Служби безпеки, яка має доступ до усіх інформаційних баз і державних реєстрів. І їй не занадто складно зібрати інформацію по прізвищах.. та податкових номерах. Служба безпеки має займатися властивими для цієї служби функціями. І доки відповідний закон не приймають, а не приймають його вкрай довго, ми бачитимемо чи умисні дії, чи дилетантство… В будь-якому випадку вони безглузді, станом на зараз”, – зауважив Вігірінський.

Народний депутат, фракції “Європейська Солідарність” Микола Княжицький заявив, що “Європейська Солідарність” звернеться до ЦВК через відмову реєструвати список партії до місцевих виборів у Кременчуці.