Тимошенко і Власенко по $ 5,5 млн компенсацій отримали від американської юридичної фірми

Самойленко Андрій 11, Травень 2020, 12:50 16
Тимошенко і Власенко по $ 5,5 млн компенсацій отримали від американської юридичної фірми

Нью-Йоркська юридична фірма Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom, що готувала в 2012 році звіт для Міністерства юстиції України у справі Юлії Тимошенко, виплатила їй і її адвокату, нардепу Сергію Власенку, мінімум 11 млн доларів в рамках досудового врегулювання.

За даними джерел видання, знайомих з обставинами досудового врегулювання, ця фірма виплатила принаймні 11 млн доларів, щоб уникнути судового позову.У 2011 році Тимошенко засудили до семи років позбавлення волі за перевищення повноважень під час підписання газових контрактів з Росією в 2009 році. У 2012 році Міністерство юстиції найняло Skadden для “незалежної оцінки” судового процесу над Тимошенко в зв’язку з її позовом проти України в ЄСПЛ. У висновках Skadden говорилося, що справа не була політично мотивованою.

Пізніше в компанії визнали, що доповідь у справі Тимошенко була суперечливою і писалася адвокатами “на замовлення Пола Манафорта в інтересах його клієнта Віктора Януковича”.

Після цього Skadden вирішила виплатити їм компенсацію, яка надійшла в Україну через рахунки Reid Collins & Tsai. За підрахунками видання, Тимошенко і Власенко отримали по 5,5 млн доларів кожен. Депутат Власенко вказав ці надходження в своїх деклараціях як “іноземний дохід”, а Тимошенко – як “компенсацію збитку, нанесеного політичними репресіями 2011-2014”.