Тимошенко і Власенко по $ 5,5 млн компенсацій отримали від американської юридичної фірми

ДУМКА 11, Травень 2020, 12:50 58
Тимошенко і Власенко по $ 5,5 млн компенсацій отримали від американської юридичної фірми

Нью-Йоркська юридична фірма Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom, що готувала в 2012 році звіт для Міністерства юстиції України у справі Юлії Тимошенко, виплатила їй і її адвокату, нардепу Сергію Власенку, мінімум 11 млн доларів в рамках досудового врегулювання.

За даними джерел видання, знайомих з обставинами досудового врегулювання, ця фірма виплатила принаймні 11 млн доларів, щоб уникнути судового позову.

У 2011 році Тимошенко засудили до семи років позбавлення волі за перевищення повноважень під час підписання газових контрактів з Росією в 2009 році. У 2012 році Міністерство юстиції найняло Skadden для “незалежної оцінки” судового процесу над Тимошенко в зв’язку з її позовом проти України в ЄСПЛ. У висновках Skadden говорилося, що справа не була політично мотивованою.

Пізніше в компанії визнали, що доповідь у справі Тимошенко була суперечливою і писалася адвокатами “на замовлення Пола Манафорта в інтересах його клієнта Віктора Януковича”.

Після цього Skadden вирішила виплатити їм компенсацію, яка надійшла в Україну через рахунки Reid Collins & Tsai. За підрахунками видання, Тимошенко і Власенко отримали по 5,5 млн доларів кожен. Депутат Власенко вказав ці надходження в своїх деклараціях як “іноземний дохід”, а Тимошенко – як “компенсацію збитку, нанесеного політичними репресіями 2011-2014”.