Кремль зробив ставку на Єрмака,- Портніков

consaidin 28, Квітень 2020, 17:21 356
Кремль зробив ставку на Єрмака,- Портніков

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що главу офісу президента України Андрія Єрмака на Батьківщині готові звинуватити в державній зраді за те, що він «наважився обговорювати те, як конкретно виконати нормандські домовленості».

Лавров зробив цю заяву під час віртуальної лекції для студентів в понеділок. Раніше під час телевізійного виступу глава російського зовнішньополітичного відомства звинувачував у блокуванні роботи Мінської групи віце-прем’єра Олексія Рєзнікова і взагалі не згадував про Ермаке. Тепер Лавров без всяких недомовленостей сказав, на кого ставить Кремль. .

Міністр закордонних справ Росії розпочав справжню «артилерійську підготовку» до віртуальної конференції міністрів закордонних справ країн «нормандського формату», яка має відбутися 30 квітня. І ця підготовка полягає в посиленні жорсткого тиску на президента України Володимира Зеленського. Під час лекції для студентів Лавров в черговий раз заявив, що ні про який новий саміті «нормандської четвірки» «мови бути не може, тому що все, що було погоджено в Парижі, блокується» українською стороною. І одночасно дав зрозуміти, до чиїх рекомендацій Зеленському слід прислухатися, якщо він хоче, щоб Путін звернув на нього увагу. До рекомендацій Єрмака.

Таке грубе протегування може здатися далеким від канонів дипломатії і політики взагалі. Але це тільки якщо не розуміти логіки російських царедворців. У Москві до цих пір вважають Росію єдиним справжнім державою на пострадянському просторі, а всі інші колишні радянські республіки – просто географічними непорозуміннями. І Лавров дійсно вважає, що провінційний чиновник Єрмак повинен бути щасливий з-за кремлівської похвали, а Резніков, навпаки – задуматися про своє неправильному поведінці.

Ну і заодно це сигнал учаснику майбутньої зустрічі міністрів «нормандському форматі» — главі українського зовнішньополітичного відомства Дмитра Кулебе. Щоб він знав, як правильно себе вести, щоб заслужити лавровскую прихильність.