Кремль зробив ставку на Єрмака,- Портніков

Ірина Дубровська 28, Квітень 2020, 17:21 300
Кремль зробив ставку на Єрмака,- Портніков

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що главу офісу президента України Андрія Єрмака на Батьківщині готові звинуватити в державній зраді за те, що він «наважився обговорювати те, як конкретно виконати нормандські домовленості».

Лавров зробив цю заяву під час віртуальної лекції для студентів в понеділок. Раніше під час телевізійного виступу глава російського зовнішньополітичного відомства звинувачував у блокуванні роботи Мінської групи віце-прем’єра Олексія Рєзнікова і взагалі не згадував про Ермаке. Тепер Лавров без всяких недомовленостей сказав, на кого ставить Кремль. .Міністр закордонних справ Росії розпочав справжню «артилерійську підготовку» до віртуальної конференції міністрів закордонних справ країн «нормандського формату», яка має відбутися 30 квітня. І ця підготовка полягає в посиленні жорсткого тиску на президента України Володимира Зеленського. Під час лекції для студентів Лавров в черговий раз заявив, що ні про який новий саміті «нормандської четвірки» «мови бути не може, тому що все, що було погоджено в Парижі, блокується» українською стороною. І одночасно дав зрозуміти, до чиїх рекомендацій Зеленському слід прислухатися, якщо він хоче, щоб Путін звернув на нього увагу. До рекомендацій Єрмака.

Таке грубе протегування може здатися далеким від канонів дипломатії і політики взагалі. Але це тільки якщо не розуміти логіки російських царедворців. У Москві до цих пір вважають Росію єдиним справжнім державою на пострадянському просторі, а всі інші колишні радянські республіки – просто географічними непорозуміннями. І Лавров дійсно вважає, що провінційний чиновник Єрмак повинен бути щасливий з-за кремлівської похвали, а Резніков, навпаки – задуматися про своє неправильному поведінці.

Ну і заодно це сигнал учаснику майбутньої зустрічі міністрів «нормандському форматі» — главі українського зовнішньополітичного відомства Дмитра Кулебе. Щоб він знав, як правильно себе вести, щоб заслужити лавровскую прихильність.