Путіна не врятує скупка європейських політиків

ДУМКА 26, Червень 2019, 10:25 277
Путіна не врятує скупка європейських політиків

Путін може відкрити пляшку шампанського, його теорія “колективного Шредера” і продажного Заходу, який можна придбати (важливо тільки знати ціну) поки що отримала підтвердження.

Скупка західних політиків – улюблене заняття Путіна з його сировинною економікою. Навіщо Росії ефективна політика, якщо Європу можна просто купити? (Кишенькові чубайси-європейці підкинуть режиму грошенят на скупку Європи з усіма її “цінностями”).

Замість Черчілля і Тетчер Кремль поки має справу з банкіром Макроном і літньою фрау Меркель з 20-річним стажем газової торгівлі. (“Північний потік” – Über Alles). Інших лідерів не видно.

Генсек СЕ Ягланд заявив, що відхід Росії став би “потрясінням для Європи” (перш за все, для її кишені). Слабкою втіхою є той факт, що отримавши кремлівський внесок, Росію в ПАРЄ тепер возитимуть мордою по столу – вже не заочно, а особисто. І постараються в цьому досягти успіху, щоб врятувати залишки репутації.

Так що, якщо російська делегація все-таки повернеться в ПАРЄ (покуражитися за власні гроші ” бо заплочено!”),- вона може неприємно здивуватися рівню “русофобії”. Повернення в насиджені крісла медом не здасться.

І все-таки поки – це перемога путінської моделі світу.

Називаючи себе частиною Європи і розбещуючи її інститути, Путін веде ще одну війну на полі європейських цінностей (зрозуміло, гібридну) і поки що успішно це робить.

Але вигравши гібридну атаку, чи можна потім виграти війну? Колективний Чемберлен може поступитися диктатору позицією, але в кінцевому рахунку історію роблять Черчіллі. Слідом за меркантильним, вигідним “детантом” приходить епоха Рейгана – і вносить в історію ясність.

“Генсеки” з Брюсселя можуть прогинатися скільки їм завгодно, але “генсека” Путіна це не врятує.