“Слуги” зрозуміли, що економіка на межі обвалу і вже почали шукати крайніх у минулому

ДУМКА 25, Грудень 2019, 01:14 2540
“Слуги” зрозуміли, що економіка на межі обвалу і вже почали шукати крайніх у минулому

Коротко про ситуацію в українській економіці на сьогодні – грошей немає. Казначейство блокує всі платежі, крім захищених статей, та й з останніми (а це зарплати) теж перебої в бюджетній сфері. Однозначно в 2020 рік входимо з боргами по зарплаті.

Мені здається, що попереду у нас велике і Північне звірятко. Про проблеми з субсидіями всі і так в курсі. Скоро шарахне так, що мало не здасться. І що в цій ситуації робить влада? Скорочує зайвих чиновників, позбавляється від спецсанаторіїв, кортежів, захмарних премій? Спрощує життя бізнесу? Ні. Вона починає активно шукати винних у минулому. Так монобільшість проголосувала за створення ТСК з реструктуризації зовнішнього боргу України Міністром фінансів Наталією Яресько. Мовляв, на невигідні умови погодилася. А ось тут можна посперечатися. Чи була альтернатива? Ще у Москви зайняти, як Янукович?

Нагадаю ситуацію в 2014-2015 роках. Війна, частина територій окупована, охочих кредитувати Україну немає. Ризиковано. А гроші потрібні на армію, на зарплати і пенсії – тоді затримок не було і бюджет перевиконували. МВФ згоден був перекредитувати нас, але викручував руки реструктуризацією. Я теж не в захваті від боргів перед МВФ, але що робить ВАШ уряд? Замість 3% кредиту МВФ штампує ОВДП від 15% до 17%! Убивши перед цим експортерів утриманням курсу.

Тут не ТСК, тут відразу під варту треба брати в такому випадку. Але мовчить ініціатор ТСК Максим Бужанський з цього приводу. В якості критерію можна згадати, що тоді РФ вимагала у нас 3 млрд. боргу Януковича. І їй запропонували реструктуризацію на тих самих умовах.

Кремль встав на диби і відмовився. Була б угода кабальною для України-Москва вчепилася б зубами. Це для розуміння ситуації. І, до слова, борги ці брали не в 2014 році, а раніше. Роками набирали, поки не настав той момент, коли потрібно віддавати багато, а замість економічного підйому за вікнами збройна агресія.

Зрозуміло, що від цієї ТСК не буде ніякого толку, тільки інформаційний шум. Так це і була головна мета! Мусолити тему, що це Уряд Майдану з американцями винні в нинішньому зубожінні. А не зелені в Раді і Кабміні.

І взагалі-доводитимуть, що Майдан був поганий, американці нам не друзі, а коли навесні все впаде (накриє обвал піраміди ОВДП, шарахне стисла пружина курсу, Мілованів з Гетьманцевим затиснуть бізнес остаточно ) – можна буде в усьому звинуватити минулі уряди. Креативні хлопці. Але такі примітивні у них комбінації.

Кирило Сазонов